Naga Marketsdeutsche-bank-polskaMaj przyniósł już na tyle zauważalne wzrosty na USD/CAD, że trudno tłumaczyć obecną na rynku tendencję jedynie korektą. Analitycy Deutsche Bank stwierdzają w najnowszej rekomendacji walutowej, że czas silnego CAD powoli mijają ponieważ na horyzoncie pojawił się ponownie, silniejszy dolar amerykański.


Dostrzegamy potencjał do sporego ruchu w górę na USD/CAD jeśli Fed zdecyduje się na zaciśnięcie swojej polityki monetarnej szybciej niż dotychczas to szacowano. CAD jest szczególnie wrażliwe na różnice jakie pojawiają się pomiędzy polityką BoC a Fed, a wszystko wskazuje na to, że pojawią się one raczej prędzej niż później.

Dolar kanadyjski jest tak wrażliwy na politykę sąsiedniego banku centralnego przede wszystkim z powodu sporego udziału podmiotów zagranicznych w kanadyjskim długu oraz tego, że kanadyjskie obligacje skarbowe stanowią całkiem dobry substytut do amerykańskich bondów.

Równie ważne są prognozy przyszłych działań obu banków centralnych. Gdy obecnie toczy się dyskusja nad prawdopodobieństwem czerwcowej podwyżki w Stanach (około 30%), prawdopodobieństwo identycznego ruchu ze strony Bank of Canada w kolejnych trzech latach (sic!) oceniane jest na mniej niż 50%.

Handel na USD/CAD umożliwia broker XM – sprawdź warunki transakcyjne lub odbierz bonus $30 bez depozytu

Różnice w polityce monetarnej Banku Kanady oraz Rezerwy Federalnej ujawnią się na wykresie prędzej czy później. Zdaniem analityków Deutsche Bank, warto już teraz zainteresować się kupnem USD/CAD, gdy jest ona jeszcze na względnie atrakcyjnych poziomach.

Okolice 1,33 stanowią pierwszy poważny poziom oporu dla dalszych wzrostów. Analitycy Deutsche Bank przekonują jednak, że USD/CAD w kolejnych miesiącach będzie nadal wzrastać.
Okolice 1,33 stanowią pierwszy poważny poziom oporu dla dalszych wzrostów. Analitycy Deutsche Bank przekonują jednak, że USD/CAD w kolejnych miesiącach będzie nadal wzrastać.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here