Naga MarketsPytanie postawione w tytule tej analizy jest istotne w kontekście siły dolara, która od wielu miesięcy powoduje jego aprecjację w stosunku do większości głównych walut. Nieco więcej światła na tą sytuację powinna rzucić analiza stref popytu i podaży. Analizując wykres USDJPY możemy wyznaczyć strefę podażową w rejonie cenowym 122.0, która została ukształtowana w połowie 2007r. Biorąc pod uwagę wspomnianą siłę zielonej waluty oraz ważne miejsce techniczne mamy rezultat w postaci trendu bocznego. Przełamanie tej strefy otwiera drogę do kolejnej ważnej strefy zlokalizowanej w okolicy 134.0.

Rysunek 1. Analiza techniczna,USDJPY,MN1,11.04.2015,strefa podażowa
USD/JPY monthly

Wydaje się, że scenariusz wzrostowy jest obecnie najbardziej prawdopodobny z uwagi na coraz słabsze reakcje na analizowaną strefę. Widać to wyraźnie po coraz wyższych dołkach, które tworzone są w ostatnich miesiącach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rysunek 2. Analiza techniczna,USDJPY,D1,11.04.2015,odbicia od strefy
USD/JPY weekly

Gdzie zatem szukać możliwości podłączenia się do potencjalnego ruchu w kierunku północnym. Najlepszą sytuacją byłoby odreagowanie w okolicę strefy popytowej 119.0 lub tej wypadającej nieco niżej w rejonie 118.50. Dużo lepiej w kontekście jakości możliwej reakcji wygląda wyżej zlokalizowana strefa dlatego, iż wypada ona w konfluencji z linią trendu wzrostowego oraz nie była jeszcze testowana. Jeżeli liczymy na złapanie większego ruchu, zlecenie obronne można ustawić poniżej strefy z rejonu 118.50.

Rysunek 3. Analiza techniczna,USDJPY,H4,11.04.2015,docelowe strefy popytowe
USD/JPY H4

Warunkiem niezbędnym dla realizacji tej analizy jest kontynuacja prowadzonych polityk przez FED oraz BoJ. W praktyce sprowadza się to głównie do spełnienia kluczowej zapowiedzi FED-u czyli rozpoczęcia cyklu podwyżek stóp procentowych.

Zapraszam serdecznie na darmowy webinar, który będzie dotyczył handlu opartego o strefy popytu i podaży. Więcej szczegółów pod dołączonym linkiem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here