Naga Markets

Dlaczego Tesla sprzedała swoje Bitcoiny. Elon Musk tłumaczy powody firmyChoć sprzedaż Bitcoinów przez Teslę spowodowała krótkofalową panikę, tak notowania BTC/USD powstrzymały falę spadków w okolicach kluczowego wsparcia 22 600 USD. Sam Elon Musk przekonuje, że decyzja podyktowana była wyłącznie aspektami czysto finansowymi, jego stanowisko wobec cyfrowych aktywów nie uległo zmianie, a w przyszłości nie wyklucza ponownego dodania kryptowaluty do bilansu firmy.

  • Tesla była w stanie z powodzeniem upłynnić prawie 1 mld USD w Bitcoinie i tym samym poradziła sobie lepiej niż firmy posiadające obligacje skarbowe
  • Kryptowaluty przeszły nad decyzją giganta do porządku dziennego, a BTC nie odnotował znaczącego spadku wartości 
  • Firma uwolniła gotówkę na pokrycie kosztów związanych z rynkiem chińskim, a samo działanie nie ma nic wspólnego z sytuacją cyfrowych aktywów
  • Inwestuj w kryptowaluty w formie CFD razem z brokerem Plus500. Już teraz załóż konto!

Tesla nie zmienia swojej sympatii do Bitcoina

Przygoda Tesli z kryptowalutami rozpoczęła się w styczniu 2021 r. kiedy to firma zdecydowała się na zakup Bitcoinów o wartości 1,5 mld USD (po ówczesnej cenie ok. 32 tys. – 33 tys. USD). Od tamtego czasu Musk wielokrotnie zapewniał, że jego firmy będą inwestować i nie zamierzają pozbywać się cyfrowych aktywów.Z tego powodu, gdy w środę 20 lipca świat obiegła informacja, że należąca do Elona Muska Tesla wyprzedała 75% posiadanych Bitcoinów, rynek natychmiast przerwał aprecjację, a inwestorzy wstrzymali oddech. Nowe doniesienie medialne, połączone z wynikami finansowymi motoryzacyjnego giganta spowodowały krótkofalową panikę, jednak nie zdołały zachwiać kursem BTC, a rynek przeszedł nad tą decyzją do porządku dziennego.

Informacja o transakcji obiegła rynki po opublikowaniu raportu Tesli za II kwartał 2022 r. Sama spółka nie wskazała, ile dokładnie BTC sprzedała ani po jakiej cenie. Wiadomo jednak, że dzięki tej decyzji wsparła ona swój bilans kwotą 936 mln USD.

– Decyzja Tesli nie powinna być traktowana jako jakiś wyrok na Bitcoina – zauważył Musk, mówiąc, że sprzedaż była potrzebna, aby zwiększyć saldo gotówkowe firmy, zwłaszcza w kontekście problemów z jednym z największych rynków Testli, czyli zablokowanych przez pandemię Chin.

XTB

– Zamieniliśmy większość naszych BTC na walutę fiat, aby zrekompensować koszty poniesione na restrukturyzację formy działalności firmy w Chińskiej Republice Ludowej – powiedział dyrektor finansowy Tesli Zach Kirkhorn


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestorów nie dziwi zatem fakt, że Tesla stara się uwolnić gotówkę właśnie teraz, gdy cena BTC znajduje się w przełomowym momencie oraz wyjątkowo trudnym środowisku gospodarczym.

Musk zauważył, że Tesla była w stanie z powodzeniem upłynnić prawie 1 mld USD w Bitcoinie i tym samym poradziła sobie lepiej niż firmy posiadające obligacje skarbowe. Tym samym uważa on, że choć kolejne firmy będą bardziej ostrożne z zakupami kryptowalut, to trend ten powinien się wciąż utrzymać.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: camparic | notowania dow jones | eurusd | neuca akcje | kurs kryptowalut wykres | azoty gpw | dzisiejszy kurs forinta |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here