Naga MarketsKurs dolara coraz słabszy. 3. powody wyprzedaży amerykańskiej walutyAmerykański dolar (USD) może wreszcie stracić blask w porównaniu do reszty walut. Indeks dolara (DXY) osiągnął szczyt 20 marca, ale od tego czasu spadł o 8% do 24 lipca. Lisa Shalett z Morgan Stanley wskazuje trzy główne katalizatory, które przyczyniły się do osłabienia amerykańskiej waluty. Jeśli osłabienie dolara będzie się utrzymywać, może to podnieść inflację w USA i obniżyć wyceny akcji na Wall Street. W czwartek DXY konsoliduje w okolicach wczorajszego minimum na poziomie 93,30.

Juan wyprze dolara wraz ze wzrostem pozycji gospodarczej Chin?

  • Europa i Wielka Brytania wychodzą z kryzysu, a ich waluty pozostają w trendzie wzrostowym

Najwięksi partnerzy handlowi Stanów Zjednoczonych odnoszą korzyści zarówno z ogromnych bodźców fiskalnych, jak i względnej stabilności pod względem trajektorii infekcji koronawirusa.

W lipcu UE przyjęła pierwszy wspólny plan stymulacyjny, w końcu przekraczając próg takiej integracji fiskalnej, która mogłaby podnieść wzrost gospodarczy w regionie i wzmocnić wspólną walutę. Przy rentowności amerykańskiego długu publicznego zbliżonego do poziomu innych krajów rozwiniętych, globalny apetyt na inwestycje w obligacje skarbowe może osłabnąć, co również wpłynie na słabość dolara – twierdzi Lisa Shalett.

  • Podaż pieniądza w USA gwałtownie wzrosła

Łagodzenie polityki pieniężnej przez Fed i ekspansja fiskalna Stanów Zjednoczonych były bezprecedensowe po nagłym zatrzymaniu spowolnienia gospodarczego spowodowanego pandemią.

Gwałtowna ekspansja długu i deficytów w dłuższej perspektywie osłabia dolara i może prowadzić do wzrostu inflacji, co z kolei mogłoby zmusić Fed do podniesienie stóp, a w konsekwencji odbiłoby się to negatywnie na Wall Street – zauważyła.

  • Handel i dynamika geopolityczna gwałtownie się zmieniają

Po pięciu latach poprawy deficyt na rachunku obrotów bieżących w USA silnie rośnie w tym roku i może zbliżyć się do 4% PKB w przyszłym. W tym samym czasie rosną napięcia geopolityczne, a światowe przywództwo USA osłabło, podczas gdy pozycja gospodarcza Chin nadal rośnie.

Ta dynamika może skłonić banki centralne do restrukturyzacji swoich rezerw walutowych, sprzedając dolary i potencjalnie kupując m.in. juany. Może to również przyczynić się do osłabienia amerykańskiej waluty – podsumowała.

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
72,1% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs DXY na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs DXY na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzewozy PKP Cargo spadły o 16,4% r/r do 6,4 mln ton w czerwcu
Następny artykułNowe chwilówki — gdzie warto pożyczać?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here