Im bliżej sierpnia i ostatecznego wejścia w życie interwencji produktowej European Securities and Markets Authority (ESMA) ograniczającej poziom lewarowania pozycji inwestorów detalicznych tym o dźwigni finansowej i jej zastosowaniu coraz głośniej. Dlaczego lewar na rynku walutowym jest tak ważny?
Często mówi się, że forex wiąże się z ryzykiem czy rynek walutowy jest kasynem. Jednak ryzyko można rozpatrywać dwojako. Mierząc średnią dzienną stopę zwrotu EURUSD i porównując ją z tą samą miarą dla chociażby polskiego WIG-u 20 z całą pewnością wynik będzie na korzyść tego drugiego. A im większa zmienność – tym większe ryzyko. Zarówno ryzyko straty jak i ryzyko (lub szansa) na zarobek.
Przeważnie niska zmienność rynku walutowego jest przeszkodą dla wszystkich maluczkich obracających kwotami liczonymi w setki czy tysiące złotych. Bowiem czy zysk 1,5% w ciągu tygodnia liczony od kwoty 1000 złotych może zadowalać?
Dlatego też pośrednicy w handlu na tym największym rynku finansowym świata zaczęli oferować swoim klientom możliwość skorzystania z dźwigni. Dzięki niej traderzy zwielokratniali swoje zyski, ale również i straty.
W trakcie dzisiejszego (czwartek, 26 lipca 2018, godzina 20:00) webinaru redaktor Comparic.pl, Adam Rak opowie o dźwigni i jej zastosowaniach na rynkach finansowych oraz pokaże jak wykorzystać ten miecz obosieczny na swoją korzyść dzięki wykorzystaniu prostej strategii inwestycyjnej.
Sylwetka prowadzącego
