Naga MarketsIm bliżej sierpnia i ostatecznego wejścia w życie interwencji produktowej European Securities and Markets Authority (ESMA) ograniczającej poziom lewarowania pozycji inwestorów detalicznych tym o dźwigni finansowej i jej zastosowaniu coraz głośniej. Dlaczego lewar na rynku walutowym jest tak ważny?


Często mówi się, że forex wiąże się z ryzykiem czy rynek walutowy jest kasynem. Jednak ryzyko można rozpatrywać dwojako. Mierząc średnią dzienną stopę zwrotu EURUSD i porównując ją z tą samą miarą dla chociażby polskiego WIG-u 20 z całą pewnością wynik będzie na korzyść tego drugiego. A im większa zmienność – tym większe ryzyko. Zarówno ryzyko straty jak i ryzyko (lub szansa) na zarobek.

Przeważnie niska zmienność rynku walutowego jest przeszkodą dla wszystkich maluczkich obracających kwotami liczonymi w setki czy tysiące złotych. Bowiem czy zysk 1,5% w ciągu tygodnia liczony od kwoty 1000 złotych może zadowalać?

Dlatego też pośrednicy w handlu na tym największym rynku finansowym świata zaczęli oferować swoim klientom możliwość skorzystania z dźwigni. Dzięki niej traderzy zwielokratniali swoje zyski, ale również i straty.

W trakcie dzisiejszego (czwartek, 26 lipca 2018, godzina 20:00) webinaru redaktor Comparic.pl, Adam Rak opowie o dźwigni i jej zastosowaniach na rynkach finansowych oraz pokaże jak wykorzystać ten miecz obosieczny na swoją korzyść dzięki wykorzystaniu prostej strategii inwestycyjnej.

ZAPISZ MNIE

Sylwetka prowadzącego

Adam Rak – związany od 2010 roku z rynkami kasowymi, terminowymi oraz pozagiełdowymi. Stara się łączyć handel krótkoterminowy instrumentami lewarowanymi z inwestycjami długoterminowymi tworząc w ten sposób spójną strategię inwestycyjną. W swoim handlu wykorzystuje przede wszystkim Price Action, liczby Fibonacciego oraz “analizę zachowań tłumu”.
Nie możesz być z nami na szkoleniu? Nic straconego! Zapisz się, a po zakończonym spotkaniu otrzymasz jego zapis na swoją skrzynkę mailową! 


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here