Naga Markets

Dlaczego niedźwiedzie giełdowe mierzą się z czerwcowymi dołkami na rynku w USA?S&P 500 zakończył piątek poniżej kluczowego poziomu wsparcia na wykresie, który w ostatnich latach służył jako pole bitwy, skłaniając analityków technicznych do ostrzeżenia przed potencjalnym testem czerwcowych minimów giełdowych. „W ciągu ostatnich trzech lat poziom na [S&P 500] z największym wolumenem obrotu wyniósł 3900. Indeks zamknął się poniżej tego poziomu w piątek po raz pierwszy od 18 lipca, co otwiera drzwi do czerwcowych minimów” w pobliżu 3640.

S&P500 na kolanach!

S&P 500 zakończył piątek na poziomie 3 873,33 — spadkiem o 0,7% w sesji i 4,8% w ciągu tygodnia, co stanowi najniższe zamknięcie od 18 lipca. Jesteśmy jednak ciągle wyżej o 5,7% w porównaniu z najniższym poziomem na zamknięciu 16 czerwca wynoszącym 3 666,77. Według FactSet, S&P 500 zanotował w ciągu dnia najniższy poziom wyprzedaży na poziomie 3,636,87 w dniu 17 czerwca.Zobacz również: MadMind Studio zarobił w II kwartale 2,6 mln zł netto z tytułu sprzedaży gier! Analiza akcji.

Krinsky – główny technik rynku w BTIG napisał, że powrót do czerwcowych minimów prawdopodobnie nie będzie prostą linią, ale dotychczasowy brak dostrzegalnej „paniki” w Cboe Volatility Index VIX, krzywa kontraktów terminowych i brak spadku do bardziej ekstremalnych warunków wyprzedaży mierzonych miesięcznym wskaźnikiem siły względnej nie wróżą dobrze, powiedział.”

Z kolei Michael Kramer, założyciel Mott Capital Management, ostrzegł w notatce z zeszłego tygodnia, że ​​zamknięcie poniżej 3900 stworzy test wsparcia na 3835, „gdzie znajduje się kolejna duża luka do wypełnienia rynku”.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

 

XTB

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBlok po 22 – 19 września 2022: EUR/USD, USD/PLN
Następny artykułStrategia PSV: S2 zdało egzamin. DAX odbija z zamierzonego zakresu
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here