Naga Markets

Dlaczego nie zostałeś przyjęty podczas rozmowy o pracęPrzybycie na czas jest bardzo ważne. Jeśli zrobisz to zbyt wcześnie, możesz wywołać efekt odwrotny do tego, co chciałbyś osiągnąć, ponieważ możesz przerwać pracę lub spotkanie swojego rozmówcy, a to może go zdenerwować. Z drugiej strony musisz też unikać spóźnień. Stwórz atrakcyjne CV, aby zaimponować menedżerom zajmującym się rekrutacją. Rozmowa o pracę wiąże się z ogromnym stresem. Przedstawiamy kilka głównych błędów, które popełniają kandydaci, a które najczęściej kończą się negatywną opinią potencjalnego pracodawcy:

  • Przyjazd za późno lub za wcześnie
  • Złe opinie o starym środowisku pracy
  • Improwizacja
  • Brak dopasowania do firmy
  • Nadmierne zainteresowanie wynagrodzeniem

Punktualność i brak przesadnej szczerości

Pytania takie jak dlaczego zostałeś zwolniony? Dlaczego rzuciłeś swoją poprzednią pracę? Jakie są Twoje opinie o pracy, którą wcześniej wykonywałeś? Albo jakie masz relacje ze swoimi starymi kolegami z pracy? Są bardzo częste, ale mogą też wywoływać u nas nerwowość. Najlepszą rzeczą do zrobienia przed tymi pytaniami jest szczerość i skomentowanie przyczyn, które zakończyły Twoją umowę, bez konieczności zagłębiania się w różnego rodzaju szczegóły, które są nieistotne lub mogą być szkodliwe dla osiągnięcia pożądanej pozycji.

Zanim przejdziesz do rozmowy kwalifikacyjnej, zadaj sobie pytanie, jaka jest wyjątkowa propozycja wartości, którą proponujesz. Opinie pracowników, którzy pomyślnie przeszli rozmowę podkreślają, że jeśli nie masz co do tego jasności, bardzo trudno będzie ci pokazać to innej osobie. Dlatego dobrze się przygotuj, weź ze sobą solidne argumenty, swój portfel projektów i przeszłe doświadczenia i staraj się przekazać je z maksymalną jasnością i bezpieczeństwem, na jakie jesteś w stanie.

Brak dopasowania

Czasami w procesie selekcji to nie Twoja aplikacja zawodzi, ale profil firmy, dlatego ważne jest, aby przed złożeniem aplikacji dowiedzieć się czegoś więcej o firmie, jej działaniu, ocenach, które wykonują. Na przykład w sieci Electrolux liczy się dyspozycyjność, a w Hutchinson nie jest to aż tak niezbędne. Pracownicy, którzy obecnie wykonują tam swoją pracę lub jakąkolwiek inną informację, która pozwala poznać od wewnątrz, jak pracują. Tak więc, jeśli na przykład ze względu na swoje osobiste uwarunkowania musisz podróżować w weekendy, a ta firma wymaga, aby specjaliści zajmowali się rozkładem jazdy w soboty i niedziele, powinieneś bezpośrednio odrzucić składanie wniosku.

Jeśli twoje CV jest tak długie, że trudno ci zapamiętać daty, poćwicz kilka razy przed wielkim dniem, choć lepiej przygotować prostszy dokument. Bądź zwięzły, zwięzły i bezpośredni. Twoje CV musi przejść przez 6-sekundowy filtr i nie może przekraczać jednej lub dwóch stron. Pisz czytelną czcionką i prezentacją z odstępami, która ułatwia czytanie. Unikaj ozdób i filigranów i nie nadużywaj kolorów. Program nauczania musi odzwierciedlać profesjonalizm. Pomóż sobie pogrubieniem i podkreśleniem, aby uzyskać większą przejrzystość, używaj synonimów i unikaj nadmiernych powtórzeń.

Obraz, który przekazujesz rozmówcy, jeśli nie znasz szczegółów swojej historii zawodowej, jest nieostrożny, ponieważ nie wiesz dokładnie, co robiłeś, jak długo, w jakiej firmie itp. Zapoznaj się zatem z listą opinii o pracodawcach w Polsce.

Wynagrodzenie jest ważne, tak, ale nie może być Twoim jedynym zmartwieniem. Czasami firmy czekają, aby upewnić się, kto będzie zatrudniony, aby wskazać ostateczne wynagrodzenie. W innych przypadkach będzie to zależeć od profilu stanowiska i dopóki nie poznają Cię i nie będą dokładnie wiedzieć, do czego jesteś zdolny, nie nadejdzie czas, kiedy będą mogli ustalić kwotę do zarobku.

Artykuł partnera

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here