Naga MarketsPotrzebujesz pomocy, aby brać zyskowne transakcje? Jeśli tak jest, kontynuuj czytanie ponieważ mam dla ciebie prosty przepis, który w pięciu krokach skieruje cię na odpowiednią ścieżkę i poprawi twoje wyniki w tradingu.

Ważne jest, byś podszedł do tych pięciu kroków mając na uwadze poniższe, kluczowe fakty:

Nawet JEŚLI spekulujesz zgodnie ze strategią i jesteś zdyscyplinowany jak profesjonalny sportowiec, a także posiadasz cierpliwość krokodyla czyhającego na swój następny posiłek – wciąż będziesz miał czasami stratne transakcje. Jest to po prostu częścią tej profesji i nie powinno wzbudzać “strachu” czy obaw. Trzeba to zaakceptować i przygotować plan zarządzania pieniędzmi, który zawiera kwotową stratę z jaką czujesz się komfortowo.

Mając to już za sobą, przejdźmy do działań, które poprawią twój tradingu ucząc Cię jak wybierać zyskowne transakcje…

Krok 1 – Uporządkuj swoje wykresy, skup się tylko na price action

OK, zatem po kolei, naprawdę musisz usunąć wszystkie “bzdety” ze swoich wykresów. Jeśli dopiero zaczynasz handlować w oparciu o price action, a konkretnie interesuje cię moja “wersja” tego tradingu, musisz posłuchać…

Posiadanie wskaźników na wszystkich wykresach jakie masz po prostu nigdy ci nie pomoże. Wiem, iż może wydawać się, że one jednak pomogą, ponieważ już prawdopodobnie czytałeś o różnych systemach internetowych “guru”, gdzie wykorzystywane są różnorodne wskaźniki. Zaufaj mi jednak, też byłem w tym miejscu i skończyłem ze wskaźnikami, przez co mogę ci tylko powiedzieć, że nie dają one nic oprócz rozproszenia i kolejnej, niepotrzebnej zmiennej.

Najważniejsze jest to, że pierwszym krokiem do wybierania zyskownych transakcji jest rozpoczęcie od czystych, wolnym od wskaźników wykresów. To daje jasny i wyraźny, a tym samym najlepszy pogląd na wykresy.

Krok 2 – Zmień swoje podejście z ‘dużej ilości’ na ‘wysoką jakość’

Kolejną rzeczą jaką musisz zrobić jest zmiana myślenia o tradingu. Musisz mieć podejście snajpera jeśli chodzi o trading, co z kolei oznacza, że rozumiesz dlaczego czeka się, by brać tylko najlepszej jakości transakcje. Oznacza to również, że rozumiesz dlaczego, branie wielu transakcji jest po prostu daremne i nieproduktywne.

Wybieranie zyskownych transakcji wymaga dyscypliny i cierpliwości, a więc dwóch rzeczy, które występują w niewielkiej ilość, w umysłach ludzi starających się handlować. Wydaje się, że ludzka natura tak nas kształtuje byśmy handlowali dużo, ale niestety nie tak wybiera się zyskowne transakcje. Oczywiście, jeśli handlujesz dużo, możesz trafić kilka zyskownych transakcji, ale wiele będzie też tych zupełnie niepotrzebnych i stratnych, które wyprzedzą ilością zyskowne, a w efekcie twoje konto będzie na minusie.


Chcesz handlować na platformie tradingowej i wykresach preferowanych przez Niala Fullera? - Załóż bezpłatne 60-dniowe konto próbne u brokera FXTRADING.com.

Twoim celem jest bycie TRADEREM, a nie HAZARDZISTĄ. Jeśli chcesz być hazardzistą, idź do kasyna i trać swoje pieniądze, przynajmniej będziesz miał z tego trochę zabawy, na pewno więcej niż tracąc je w domu przed komputerem.

Jeśli jednak chcesz być traderem, będziesz musiał poświęcić trochę czasu, by nauczyć się właściwie handlować, opracować plan i podjąć psychiczne oraz fizyczne zaangażowanie do konsekwentnego trzymania się tego planu. W ten właśnie sposób oddzielasz się od większości “owiec”, które tracą pieniądze na rynkach. Chcesz przecież być w 10% zarabiających, a nie w 90% tracących pieniądze wraz z upływem czasu, prawda?

Krok 3 – Przestań patrzeć na interwał niższy niż godzinowy

Załóżmy, że masz już wyczyszczone wykresy, a twój sposób myślenia pozwala ci się skupić na odpowiednich celach (mam nadzieję). Przejdźmy zatem dalej…

Kolejną rzeczą jaką musisz zrobić, a która także może wymagać “zmiany” w myśleniu jest po prostu to, by nigdy, przenigdy nie schodzić na niższy interwał niż godzinowy, do końca twoich dni na tej planecie.

Możesz sobie teraz pomyśleć, że żartuję, ale tak nie jest, jestem śmiertelnie poważny, jeśli o to chodzi. Nigdy nie patrzę na wykres niższy od godzinowego ponieważ już dawno zorientowałem się, że to tylko niszczy mój trading i otwiera umysł na wejście w świat transakcji niskiego prawdopodobieństwa. Nie wiem nic o tobie, ale ja lubię moje pieniądze i chcę chronić kapitał jak tylko mogę. Oznacza to, że nie chcę wystawiać moich pieniędzy na niepotrzebne ryzyko na rynku, ponieważ trading sam w sobie jest już wystarczająco ryzykowny.

Napisałem kilka artykułów o przewadze jaką dają wysokie interwały czasowe, takie jak na przykład dzienny. Jeśli się postarasz to z pewnością je znajdziesz.

Krok 4 – Ucz się na raz tylko jednego setupu

Zgodnie z tematem o rzadszych transakcjach, ale tylko tych cechujących się wysoką jakością, bardzo ważne jest byś włożył w to swój wysiłek i handlował znacznie mniej. Najlepszym sposobem, aby to wdrożyć i wybierać prościej zyskowne transakcje jest skupienie się tylko na jednym setupie na raz.

Jeśli poświęcisz czas, aby naprawdę ‘dogłębnie’ zapoznać się z jednym setupem price action na raz, dowiesz się dokładnie jak powinien wyglądać on wyglądać i kiedy pojawia się na rynku, a to z kolei sprawi, że będziesz bardziej doświadczony jako trader price action. Będziesz także w stanie błyskawicznie ocenić czy sygnał pojawia się na wykresach, czy też nie. Spowoduje to wzrost twoich umiejętności do wysokiego poziomu, pewności siebie i opanowania wykresów tak, jak nie osiągnąłbyś tego w żaden inny sposób.

Jeśli chcesz wybierać zyskowne transakcje, koncentrując się na jednym sygnale na raz masz najlepsze szanse, by zrobić to z prędkością światła. Ja robiłem to w ten sam sposób, dlatego wierzę, że ty też powinieneś.

Krok 5 – Upewnij się, iż rzeczywiście posiadasz strategię

Ostatni krok może się wydawać oczywisty, natomiast musi zostać powtórzony ze względu na jego znaczenie, ale też dlatego, że tak wielu traderów ryzykuje na rynku swojego ciężko zarobione pieniądze nie wiedząc przy tym, co właściwie robią.

Nie trzeba chyba wspominać o tym, że musisz oczywiście nauczyć się prawidłowo handlować zanim będziesz wybierał zyskowne transakcje. Jednak trading jest chyba jedyną profesją, gdzie ludziom wydaję się, że można robić to dobrze z pominięciem tradycyjnego procesu nauczania. Nie oczekujesz przecież, że można latać samolotem czy praktykować medycynę przed odpowiednim przeszkoleniem w tych zawodach. Dlaczego zatem uważasz, że można zarabiać pieniądze jako trader nie wiedząc właściwie jak prawidłowo handlować? Rozpocznij swoją tradingową karierę na odpowiedniej ścieżce i naucz się jak handlować poprawnie, ponieważ to daje największe szanse na wybieranie zyskownych transakcji.


nial fullerNial Fuller jest australijskim traderem, który od wielu lat prowadzi portal LearnToTradeTheMarket.com i skupia wokół siebie traderów preferujących czystą akcję cenową na wykresach, a więc popularne Price Action. Powyższy artykuł jest tłumaczeniem tekstu Niala Fullera. Oryginalny tekst “Why You’re Not Picking Winning Trades and 5 Simple Steps to Fix It” znajdziesz na portalu LearnToTradeTheMarket.com.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here