Naga Markets

Najnowszy odcinek „Rynkowe Tankowanie” jest nietypowy, gdyż nie dotyczy rynku ropy tylko jest w całości poświęcony gazowi ziemnemu. Ekspert ds. surowców Łukasz Skiba skupia się na sytuacji makroekonomicznej wokół gazu i niskich cen tego surowca. Ekspert przedstawia szereg ciekawych faktów i tym samym zbliża do diagnozy z czego wynika ostatni ruch i jakie mogą być konsekwencje. Zapraszamy do obejrzenia całego materiału przygotowanego przez Łukasza Skibę z Admiral Markets!







Niskie ceny gazu zostaną na dłużej?

Widzę, iż rośnie liczba inwestorów, którzy próbują łapać dołek na wspominanym rynku gazu. Ja oczywiście nikomu nie zabraniam, jednak mam pewne wątpliwości. Aktualna cena gazu wydaje się logiczną promocją jak w maju 2020 r. na rynku ropy, ale nie do końca tak jest – podkreślił prowadzący.

Przede wszystkim warto pamiętać, że instrument „natural gaz”, który występuje i większości brokerów dotyczy gazu amerykańskiego.

Dodatkowo wzrost eksportu gazu z USA jest istotnie imponujący w ostatnich latach. Jednak szybsze tempo wzrostu utrzymuje amerykańska produkcja za którą nie nadąża konsumpcja. Według aktualnych prognoz nadal trend wzrostu produkcji będzie kontynuowany. Rosnąć będą też możliwości eksportowe USA w kontekście LNG.

W bezwzględnych liczbach różnica na rzecz większej podaży będzie się powiększać. Jeśli nie zrówna jej wyraźny wzrost konsumpcji to niskie ceny gazu w USA mogą się przez dłuższy czas utrzymać – oznajmił Łukasz Skiba.



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>









AVA Trade

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKursy walut NBP. Ile kosztuje dolar, euro, frank i funt w poniedziałek, 13 marca 2023 r.?
Następny artykułZłoto, a risk-off
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.