Naga MarketsDlaczego nie powinno Cię obchodzić jakie akcje kupuje Warren Buffett?Warren Buffett jest powszechnie uważany za jednego z najbardziej skutecznych inwestorów w historii. Ze względu na jego niesamowite umiejętności w powiększaniu swojego majątku poprzez inwestowanie, wiele osób śledzi akcje, które posiada oraz ruchy inwestycyjne, które wykonuje, w celu dokonywania własnych udanych inwestycji.

  • Warren Buffett ma prawdopodobnie inne cele inwestycyjne niż Ty
  • Nie znamy składu portfela inwestora, ani nie wiemy w jakim celu dokonuje zakupu danych akcji
  • Powinieneś się skupić na tym jak miliarder inwestuje, a nie w co inwestuje

3 powody, dla których nie powinniśmy kopiować transakcji Warrena Buffetta

W rzeczywistości jednak fakt, że Buffett inwestuje w konkretne akcje, nie powinien mieć dla Ciebie znaczenia, jeśli chodzi o dokonywanie własnych wyborów inwestycyjnych. Istnieją trzy ważne powody, dla których tak jest.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po pierwsze: Buffett najprawdopodobniej ma inne cele inwestycyjne niż Ty.

Buffett nie wybiera konkretnych przedsiębiorstw bez powodu. Wyrocznia z Omaha i jego doradcy mają na uwadze konkretne cele, kiedy wybierają spółki, w które inwestują. Celem jego wyborów może być dywersyfikacja istniejących już pozycji bądź zabezpieczenie się przed innym zakładem.

Twoje cele inwestycyjne prawdopodobnie są inne. Możesz inwestować z myślą o emeryturze za 20 lat lub dążyć do zarobienia swojego pierwszego miliona, dzięki udanym inwestycjom, które zdołają pokonać rynek. Portfel inwestycyjny, który jest potrzebny do osiągnięcia tych celów znacząco powinien się różnić od portfela miliardera kupującego akcje dla konglomeratu Berkshire Hathaway.

Po drugie: Nie znasz składu portfela inwestora

Kiedy miliarder inwestuje, aktywa, które nabywa automatycznie stają się częścią jego aktualnego portfela. Jako, że nikt z nas nie wie w stu procentach jakie akcje się tam znajdują oraz jaka jest ich ilość (waga w portfelu), nie jest możliwe, aby kopiowanie zakupów amerykańskiego filantropa dały nam taką samą stopę zwrotu z naszych inwestycji.

Podczas, gdy dany zakup może mieć sens dla Buffetta w świetle jego istniejących inwestycji, w Twoim przypadku dana mieszanka aktywów może dać całkowicie odwrotny rezultat. Każdy składnik aktywów należy wybrać w oparciu o jego miejsce w portfelu, a nie poprzez zwykłe naśladowanie cudzych transakcji.

Po trzecie: Nie znasz powodów, dla których Buffett dokonał zakupu

Chociaż Buffett wielokrotnie przedstawiał swoją filozofię inwestowania, nie znamy powodów, dla których dokonuje on swoich zakupów. Być może celem niektórych z nich jest zbadanie rynku, sprawdzenie możliwości danej spółki lub po prostu czysta spekulacja. Jeśli śledzimy ruchy profesjonalistów, powinniśmy się skupić nie na tym co kupują, ale na powodach, które stoją za zakupem. Jeśli znamy powody, wówczas możemy zdecydować czy dana inwestycja będzie dla nas solidna.

Nie wiedząc, dlaczego Buffett był zainteresowany danym aktywem, kopiując jego ruch, tak naprawdę nabywamy akcje danej spółki w ciemno.

Nie kopiuj transakcji Buffetta – naśladuj jego filozofię inwestowania

Warren Buffett jest dobrym źródłem porad w zakresie budowania bogactwa podczas inwestowania, jeżeli zwrócimy uwagę na to, jak inwestuje, a nie w co inwestuje. Miliarder jasno daje do zrozumienia, że inwestuje długoterminowo, wskazując, że jego ulubionym okresem posiadania akcji jest okres “na zawsze”. Równocześnie odradza posiadania jakichkolwiek akcji, które nie byłyby wygodne w utrzymaniu w portfelu przez co najmniej 10 lat.

W poprzednich listach do akcjonariuszy wyjaśnił również, że poszukuje spółek o trwałej przewadze konkurencyjnej i traktuje priorytetowo wybitny zespół zarządzający, ponieważ uważa, że solidne umiejętności menedżerskie mają znaczący wpływ na wartość wewnętrzną spółki.

Takie podejście prawdopodobnie będzie dla Ciebie o wiele skuteczniejsze niż po prostu kupowanie akcji spółki, ponieważ widzisz, że jest to wybór Warrena Buffetta.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin przewidywania | btc news | notowania złotego | biomed lublin akcje | kryptowaluty notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here