Naga MarketsW najnowszej odsłonie programu Inside Solution One, prowadzonego przez Tomasza Piwońskiego zarządzającego w funduszu Solution, podsumowano najważniejsze wydarzenia kończącego się tygodnia. W programie poruszono temat m.in. złota, funta brytyjskiego, spółek technologicznych w USA, spółki Brand24, Livechat, EURPLN, ropy, USDJPY oraz giełdy w Teheranie.


Czeka nas największy w historii dodruk pieniądza?

Na wstępie zarządzający funduszem Solution One poruszył temat złota i zastanawia się dlaczego wobec panującej paniki na giełdzie jego cena nie rośnie.

Moje założenie było takie, że banki centralne i rządy pomogą rynkom finansowym. Tak się stało, choć rynki oceniają, iż jest to niewystarczające działanie. Rynek złota odnotował znaczącą lukę złota, a następnie potężną wyprzedaż. Spowodowane było to sprzedażą faktów oraz zawodem, gdyż oczekiwano, iż luzowanie monetarne będzie jeszcze większe. Dalej się upieram, że złoto musi wystrzelić w górę – powiedział prowadzący program.

Tymczasem funt szterling w ciągu ostatnich dwóch tygodni spadł z ceny 1,30 USD do 1,15 USD. Tym samym kurs GBP zanotował jedną z największych wyprzedaży w historii swojego istnienia. Z czego wynika jego potężne osłabienie?

Wielka Brytania podeszła zupełnie inaczej od reszty świata w kontekście radzenia sobie z koronawirusem. Założono, że część zachoruje, część umrze, a reszta się uodporni. Jednak w krótkim terminie to ogromne ryzyko dla gospodarki jak i waluty, dlatego oczekiwałem tego spadku – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here