Naga MarketsWzrasta prawdopodobieństwo korekty na dolarze, który dominuje rynek walutowy w ostatnich tygodniach. Nadchodzące odczyty makro z USA oraz kontekst niskiej wyceny październikowej obniżki stóp przez rynki mogą mieć kluczowy wpływ na dalszy kurs amerykańskiej waluty. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata Walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Analityk walutowy porusza też wątek USDPLN i nadchodzącego wyroku TSUE ws. frankowiczów.


Kurs dolara ma szansę wejść w głębszą korektę spadkową

Ekspert zauważa, iż główną kwestią, która wpływa na siłę dolara jest aktualna polityka Fed vs polityka innych banków centralnych. Model CME pokazuje 41% prawdopodobieństwa, iż 31 października Fed po raz trzeci obniży stopy procentowe w tym roku. Jeszcze tydzień temu było to niemal 60%.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Jeśli dane, które zaczną się pojawiać w kalendarzu w najbliższym czasie będą słabe powinno to zwiększyć prawdopodobieństwo kolejnej obniżki stóp w tym miesiącu – powiedział analityk BOŚ.

W ocenie Rogalskiego para AUD/USD może być jedną z par, która najlepiej wykorzysta chwilową słabość dolara amerykańskiego. Istnieje znacznie mniejsza szansa, iż RBA obniży stopy w tym roku w porównaniu do Fed, co może faworyzować dolara australijskiego. Dodatkowo wycisza się wątek chiński i konflikt handlowy, co dodatkowo wspiera australijską gospodarkę.

– Cały czas mam nadzieję, że konflikt handlowy będzie zmierzał do porozumienia. Dolar australijski jako jedna z najbardziej wrażliwych walut na sytuację w Chinach powinien mocno zyskać na wartości, jeśli rzeczywiście tak się stanie i dojdzie do jakiejś formy porozumienia, która dodatkowo rozładowałaby napięcie na rynkach finansowych – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here