Naga MarketsDziś piątek 20 września, zapraszamy na kolejny odcinek Świata Walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Kurs dolara pod wpływem ważnych danych makro

Dolar bilansowo jest jedną z najmocniejszych walut. Wynika to m.in. z ostatniej decyzji Fedu. Komunikat nie był aż tak gołębi jak oczekiwał rynek. Sposób przekazu komunikatu sugeruje, iż rynek akcyjny może mieć większe problemy niż dolar. Konkluzja jest prosta. Jeśli odczyty makro wypadną słabiej to dolar nie musi szczególnie zyskać. Warto pamiętać, iż wstępne szacunki indeksu PMI pokazują czasem sygnały wyprzedzające dla koniunktury – powiedział analityk BOŚ.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ocenie eksperta istotną kwestią będzie również rozwój sytuacji na Bliskim Wschodzie i potencjalny konflikt z Iranem. Geopolityka bliskowschodnia może osłabić dolara amerykańskiego. W kwestii wojny handlowej Marek Rogalski uważa, iż tymczasowa umowa handlowa jest mało prawdopodobna.

– Jeśli dolar utrzyma swoją siłę, może być to spowodowane spekulacjami nt. potencjalnego porozumienia między USA, a Chinami – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here