Naga MarketsPrzed posiedzeniem FOMC, Justin Bennett opublikował analizę Eurodolara, na której naniósł poziomy horyzontalne oraz linie trendu. Zaznaczał w niej (oryginalny tekst), że w normalnych warunkach rozgrywał by sygnał sprzedażowy pod konfluencją oporów widoczną pod poziomem 1.1200:

Wykres dzienny EUR/USD przed podsumowaniem posiedzenia FOMC
Wykres dzienny EUR/USD przed podsumowaniem posiedzenia FOMC

Jak jednak kilkukrotnie podkreślił, w związku z istotnym wydarzeniem makroekonomicznym, którego wyniki są trudne w przewidzeniu i które może wywołać różne reakcje rynkowe, postanowił pozostać z boku i jedynie przyglądać się sytuacji.

Decyzja o braku handlu jest również pełnoprawną decyzją tradingową – lepiej bowiem nie zarobić nic, niż stracić kilkadziesiąt lub nawet kilkaset pipsów. Jak się okazuje, w przypadku Bennetta była to bardzo dobra decyzja. EUR/USD w efekcie posiedzenia Rezerwy Federalnej obrał bowiem całkowicie inny kierunek i dzisiaj przełamuje wspomniany opór:

EUR/USD D1 – aktualny pogląd na sytuację
EUR/USD D1 – aktualny pogląd na sytuację

Justin Bennett za każdym razem twierdzi, że z decyzjami handlowymi w trakcie istotnych publikacji i wydarzeń makro należy wstrzymać się do ich zakończenia – do momentu aż opadnie kurz. Na Eurodolarze najprawdopodobniej już opadł, zmieniając bazowy scenariusz, który będziemy rozgrywać. Zamknięcie świecy D1 nad 1.1200 pozwoli bowiem liczyć na re-test wsparcia od góry i dalsze wzrosty.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here