Naga MarketsDlaczego inwestorzy giełdowi zaczynają skupiać się na malejącej przewadze Bidena nad Trumpem?Niepewność co do wyniku wyborów prezydenckich w USA zaczyna w ostatnich dniach rosnąć, w porównaniu z początkiem października. Niektórzy stratedzy z Wall Street twierdzą, że dwa tygodnie przed wyborami mającymi się odbyć 3 listopada, nieznaczne zmniejszenie szans na zwycięstwo byłego wiceprezydenta Joe Bidena przeciwko urzędującemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi powoduje pewną stagnację w poczynaniach giełdowych inwestorów.

  • Najnowsze sondaże: przewaga Joe Bidena nad Donaldem Trumpem maleje.
  • Biden prowadzi z Trumpem o 3,9 punktu procentowego, ma 49,1% w porównaniu z 45,2% głosów dla obecnego prezydenta.
  • Giełdy za Oceanem reagują spadkami na początku tygodnia.

Zobacz również: Akcje Ekopol gwiazdą na parkiecie NewConnect. Rozmowa z Prezesem Zarządu Andrzejem Piecuchem

Te artykuły również Cię zainteresują
Sondaże pokazują, że przewaga Joe Bidena nad Donaldem Trumpem maleje

Ostatni sondaż pokazuje, że Biden prowadzi z Trumpem o 3,9 punktu procentowego, ma 49,1% w porównaniu z 45,2% głosów dla obecnego prezydenta, a to wszystko w porównaniu z 5-punktową przewagą, jaką miał pretendent około tydzień temu, zgodnie z ostatnią średnią sondaży stwierdza RealClearPolitics.

Ogólnopolska ankieta wyborcza przeprowadzona przez RCP pokazuje szerszą przewagę Bidena, wynosi ona 8,6 punktu procentowego, ale zacieśnienie wyścigu w stanach, na których toczy się największa walka, może ożywić pewne obawy inwestorów, stwierdzili eksperci.

„Chociaż być może prawdą jest, że w ciągu pierwszych dwóch tygodni października rynki ryzyka były wspierane przez wzrost szans Joe Bidena, co samo w sobie oznaczało mniejsze prawdopodobieństwo spornego – zbliżonego wyniku wyborów w USA, w ciągu ostatniego tygodnia te szanse znowu zaczęły się wyrównywać”. – napisał Nikolaos Panigirtzoglou, analityk ilościowy w JPMorgan Chase & Co., wraz z zespołem analityków.

Zobacz również: Skala działalności Mercator Medical może wzrosnąć kilkukrotnie: Czat z W. Żyznowskim

Analitycy twierdzą, że spadek cen amerykańskich indeksów był wynikiem zmniejszenia różnicy procentowej w sondażach

Część analityków twierdzi, że spadek cen akcji w USA podczas poniedziałkowej sesji, został spowodowany zawężeniem sondaży w wyścigu prezydenckim, a nie brakowi postępów w realizacji planów stymulacyjnych w Kongresie. Twierdzą, że wyraźne zwycięstwo Bidena, które może zapoczątkować tak zwaną błękitną falę zwycięstw Demokratów w Białym Domu i Kongresie, może położyć podwaliny pod bardziej ekspansywny pakiet ulg podatkowych związanych z pandemią koronawirusa, który z kolei może przynieść nowy wstrząs na gospodarkę i rynki giełdowe.

Natomiast w przypadku mniej zdecydowanej wygranej Bidena, można się spodziewać mniej znaczącego pakietu pomocowego, co mogłoby zaszkodzić procesowi wychodzenia z pandemii koronawirusa.

Phil Orlando, główny strateg akcyjny, powiedział, że nie jest pewien, czy sondaże dokładnie odzwierciedlają przebieg wyścigu o Biały Dom na początku listopada i zachęca inwestorów do zachowania ostrożności, wskazując na niespodziewaną wygraną Trumpa z Hillary Clinton w 2016 roku. Wówczas sondaże pokazały, że Clinton wygrałby wybory prezydenckie z łatwością, a wiele firm ankietowych nie skorygowało swoich metodologii głosowania o błędy, które pojawiły się przed kilkoma laty, powiedział.

Na ten moment rynek wydaje się być skupiony na perspektywach nowej pomocy fiskalnej od Kongresu, a także ścieżce wychodzenia z pandemii COVID-19.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here