Naga MarketsPoczątek tygodnia przynosi umocnienie dolara na szerokim rynku. Co ciekawe ma to miejsce po fatalnych danych z amerykańskiego rynku pracy w piątek. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • W sierpniu przybyło zaledwie 235 tys. nowych etatów poza rolnictwem wobec 1 mln 53 tys. po korekcie w lipcu.
  • Dane są niejednoznaczne i nie muszą przekreślać perspektywy taperingu w wydaniu FED na posiedzeniu 3 listopada
  • W gronie najsłabszych walut są dzisiaj m.in Antypody (pozycjonowanie się pod jutrzejsze posiedzenie RBA), ale i też korona szwedzka i frank
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.plKurs euro i dolara (EUR/USD) – nieudana próba wybicia spadkowej linii trendu

Początek tygodnia przynosi umocnienie dolara na szerokim rynku. Co ciekawe ma to miejsce po fatalnych danych z amerykańskiego rynku pracy w piątek, które teoretycznie powinny nakręcić kolejną falę słabości dolara. W sierpniu przybyło zaledwie 235 tys. nowych etatów poza rolnictwem wobec 1 mln 53 tys. po korekcie w lipcu. Tyle, że stopa bezrobocia spadła do 5,2 proc., a dynamika płacy godzinowej skoczyła do 4,3 proc. r/r.

Dane są, zatem niejednoznaczne i nie muszą przekreślać perspektywy taperingu w wydaniu FED na posiedzeniu 3 listopada, a z kolei data 22 września i tak nie była już brana przez rynki pod uwagę. To może tłumaczyć dlaczego dolar nie wszedł w kolejną falę spadków. Inwestorzy będą uważnie zerkać na wystąpienia członków FED, aby ocenić, czy komunikat po posiedzeniu 22 września rzeczywiście będzie bez znaczenia, a na ile w pewnym sensie może naprowadzać na wspomniany listopad. W tym względzie ważna może być opinia Johna Williamsa, który jest wiceprezesem FED (ma wystąpienie w środę). Poza nim w kręgu zainteresowania będą Kaplan, Evans, Rosengren i Kashkari (czwartek) – powiedział analityk BOŚ.

Dzisiaj w USA mamy Święto Pracy i tym samym aktywność na rynkach po południu może być niska. Relatywnie dobry nastrój na giełdach w Azji (japoński Nikkei wsłuchuje się w spekulacje o możliwości zwiększenia pakietu stymulacyjnego dla gospodarki po odejściu premiera Suga, a indeks w Szanghaju reaguje na plotki o możliwym wsparciu fiskalno-monetarnym) nie doprowadził do osłabienia dolara.

Wytłumaczeniem mogą być rosnące rentowności amerykańskich obligacji – 10-letnie podbiły do 1,3260 proc. – dodał.

W gronie najsłabszych walut są dzisiaj m.in Antypody (trudna sytuacja pandemiczna, oraz pozycjonowanie się pod jutrzejsze posiedzenie RBA), ale i też korona szwedzka i frank.

W piątek nie doszło do złamania spadkowej linii trendu rysowanej od szczytu z maja b.r., która przebiega obecnie na parze EUR/USD przy 1,1910. Teoretycznie słabsze odczyty danych z amerykańskiego rynku pracy nie zainicjowały kolejnej fali osłabienia dolara.

invest

Dzisiaj amerykańska waluta jest nieco mocniejsza na szerokim rynku, co skutkuje spadkiem EURUSD w okolice 1,1865. Pierwsze ważne wsparcie to okolice 1,1835-50, kolejne to już okolice 1,18. Dzisiaj mamy Święto Pracy w USA, co może przełożyć się na popołudniowy marazm na rynkach. Nie będzie to dobry moment na łamanie potencjalnych wsparć – podsumował.

Zobacz również inne audycje:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw giełda | us500 | polenergia gpw | develia akcje prognozy | złoty kurs | notowania cyfrowy polsat | kurs euro on line |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here