Naga MarketsPiątek przynosi lekkie cofnięcie się dolara na szerokim rynku po zwyżkach z ostatnich dni. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Siła dolara może mieć to związek z zatrzymaniem wzrostów rentowności amerykańskich
  • Indeksy na Wall Street wybiły się na nowe historyczne maksima
  • Technokratyczny gabinet Mario Draghiego ma 80-90 proc. szans na uzyskanie poparcia we włoskim parlamencie

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro i dolara (EUR/USD) – zatrzymanie w strefie wsparcia?

Siła dolara może mieć to związek z zatrzymaniem wzrostów rentowności amerykańskich obligacji po tym, jak w czwartek kilku przedstawicieli FED (Bullard, George, Kaplan) wyraźnie powtórzyło, że jest stanowczo zbyt wcześnie, aby planować dyskusję nt. taperingu, czyli ograniczania skupu aktywów przed FED. Jednocześnie indeksy na Wall Street wybiły się na nowe historyczne maksima, chociaż akurat ostatnio ujemna korelacja z dolarem była zerwana.

Zmiany na rynku FX nie były w piątek szczególnie duże. Dobrze radzą sobie Antypody (AUD nie zaszkodziły sformułowania zawarte w raporcie RBA sugerujące, że stopy procentowe nie wzrosną przed 2024 r.), dolar kanadyjski, oraz funt. W ogonie ciągną się korona szwedzka, oraz euro – oznajmił ekspert BOŚ.

W przypadku wspólnej waluty uwagę przykuwają słowa szefa włoskiej Partii Demokratycznej, którego zdaniem technokratyczny gabinet Mario Draghiego ma 80-90 proc. szans na uzyskanie poparcia podczas zaplanowanego na przyszły tydzień głosowania we włoskim parlamencie. Wcześniej opinie były diametralnie inne. Być może, zatem zwycięży chłodna polityczna kalkulacja, chociaż kluczowe w tej układance będzie poparcie ze strony Ruchu 5 Gwiazd. Niemniej może to zapowiadać jakiś przełom wokół euro w przyszłym tygodniu.

Notowania EURUSD oscylują w środku szerokiej strefy wsparcia pomiędzy 1,1930, a 1,2010. Dzienny oscylator RSI9 potwierdził spadek z ostatnich dni schodząc na nowe minima. Osiąga on wartości poniżej 30 pkt., co sugeruje jego wyprzedanie i generalnie może zapowiadać jakiś zwrot. Sygnałem ku temu byłby powrót ponad jego dołki z połowy stycznia przy 32 pkt – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here