Naga Markets

Dlaczego Dogecoin przerywa rajd, mimo iż Elon Musk przejął Twittera?Kurs Dogecoina przez lata mógł liczyć na wsparcie ze strony Elona Muska, prezesa Tesli, SpaceX oraz jak podała dziś CNBC świeżo upieczonego właściciela Twittera. Token często reagował znacznym wzrostami na różnego rodzaju zapowiedzi miliardera, dlaczego zatem obserwujemy wyhamowanie wczorajszego rajdu, mimo spełnienia się byczego scenariusza?

Dogecoin wycenił już przejęcie Twittera

Elon Musk po raz pierwszy podzielił się z rynkiem swoimi zamiarami przejęcia Twittera w kwietniu 2022 roku. Rozpoczęło to wielomiesięczną sagę spekulacji medialnych, a nawet batalii sądowych. Ostatecznie do transakcji o wartości 44 miliardów doszło dzisiaj (w piątek 28.10.2022 r.), o czym poinformował na swoim Twitterze dziennikarz CNBC David Faber.

Według zwolenników DOGE, przejęcie przez Muska Twittera ma zapoczątkować nową erę dla tej kryptowaluty, gdyż sam miliarder od dłuższego czasu dał siępoznać jako miłośnik Dogecoina, nazywając się jego „ojcem chrzestnym”. Wpisy Muska w mediach społecznościowych wielokrotnie potrafiły spekulacyjnie podbijać wycenę kryptowaluty i mocno przyczyniły się do jej astronomicznego rajdu w 2021 r.

Teraz jednak gdy faktyczne przejęcie, mimo wielu trudności, miało miejsce, cena po 30% rajdzie z ostatnich dni wyraźnie traci na wartości. Dzieje się tak na skutek obaw społeczności, która nie jest pewna, jak poradzi sobie platforma po przejęciu.

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

XTB

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Nikt nie ma złudzeń co do tego, jak ekscentryczną i często niezrozumiałą osobą potrafi być amerykański miliarder, który w nocy z czwartku na piątek napisał:

– zrobiłem to [kupiłem Twittera], aby spróbować pomóc ludzkości, którą kocham. I robię to z pokorą, uznając, że porażka w dążeniu do tego celu, pomimo naszych najlepszych starań, jest bardzo realną możliwością – napisał Elon Musk.

Właśnie te obawy, o dalszy los platformy budzą niepokoje inwestorów i choć zwolennicy DOGE wciąż liczą, że Musk wprowadzi kryptowaluty do ekostystemu platformy (w tym zapewni uprzywilejowaną pozycję dla Dogecoina), tak boją się, że portal straci na popularności i za kilka lat stanie się niewielkim forum, o którym nikt nie pamięta.

Tak jak pisaliśmy we wcześniejszych artykułach, Musk planuje masowe zwolnienia, a ponieważ 51-letni miliarder zmienił opis swojego konta na “Chief Twit”, komentatorzy zaczynają snuć hipotezy, że Musk może być tymczasowym dyrektorem platformy mikroblogowej.

Mimo iż rynki wciąż oczekują, że zmiana kierownictwa wpłynie na adopcję Dogecoina, tak kryptowaluta wyraźnie traci dziś na wartości.

Piękny rajd może szybko dobiec końca?

Oczywiście obojętna dla aprecjacji nie jest kondycja całego rynku cyfrowych aktywów. Bitcoin oraz Ethereum silnie rosły przez dwie ostatnie sesje testując ponad miesięczne maksima. Jednocześnie na sile tracił również dolar amerykański, co pozwalało złapać aktywom ryzykownym nieco oddechu. W czwartek poznaliśmy jednak odczyt dynamiki PKB USA za III kwartał, który okazał się znacznie lepszy od oczekiwań, który oddalił marzenia o pivocie i spowodował pośród kryptowalut powrót spadków.

Notowania DOGE/USD na dzień 28.10.2022 r. godz. 8:45 Źródło: TradingView
Notowania DOGE/USD na dzień 28.10.2022 r. godz. 8:45 Źródło: TradingView

Ponadto Dogecoin nie pokonał w ostatnich dniach górnego ograniczenia wakacyjnej konsolidacji wypadającego bliżej pułapu 9 centów, jednak dynamicznie oddalił się od 50-dniowej średniej ruchomej, opuścił coraz węższy obszar ograniczonej zmienności i zatrzymał się dopiero na 200-dniowej średniej. W nocy przetestował wsparcie 0,0727 USD, a w kolejnych godzinach może utrzymać

podwyższoną zmienność.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułTauron ze słabnącą dynamiką korekcyjnego odbicia
Następny artykułKurs złotego wyhamowuje wzrosty
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here