Naga MarketsTrading sam w sobie to bardzo trudna do opanowania sztuka. Jakby emocji było niewystarczająco w tradycyjnym, długodystansowym podejściu, wiele osób próbuje swoich sił w Day Tradingu – czyli operowaniu na bardzo niskich, często jedno i pięciominutowych interwałach. Większość osób jednak już po paru dniach takiego tradingu rezygnuje – lub zeruje swoje konta. Co sprawia, że tak niewiele osób odnosi sukcesy na tym polu?

Day trading

Day Traderzy nie realizują wybitnie wysokich zysków na każdej pozycji, ale też straty nie są relatywnie duże. Zysku szukają w dużych ilościach pozycji – jeśli bowiem strategia działa odpowiednio i zyski przeważają nad stratami, intensyfikacja zawieranych transakcji powinna prowadzić do bardzo dobrych sumarycznych wyników. To oczywiście w teorii, bowiem Dat Trading ma wiele specyficznych problemów, które nie są aż tak odczuwalne na szerszych horyzontach czasowych.

Bez chwili wytchnienia

Aby efektywnie grać na niskich pozycjach potrzeba ogromnego zaangażowania. Nie można tego robić tylko w wolnych chwilach – trzeba mieć na to wystarczająca ilość czasu. Już na starcie więc większość osób odpada z rywalizacji – mało kto może sobie pozwolić na uważne wpatrywanie się w każdą rysującą się świeczkę na wykresie M1. Ponadto, nie w każdy dzień umysł człowieka działać w ten sam, bezbłędny sposób, co właśnie generuje nierówne rezultaty.

Podatność na informacje z zewnątrz

Zawieranie wielu pozycji dziennie ma swoje plusy, ale do nich raczej nie należy zmienność generowana przez losowe plotki i spekulacje. O ile nad wydarzeniami z kalendarza ekonomicznego Day Trader jest jeszcze zapanować, o tyle fizycznie niemożliwe jest śledzenie różnego rodzaju plotek z finansowego świata czy wypowiedzi wpływowych osób. Tego typu sytuacje generują wysokie wahania cen, co przy grze na niższych interwałach może porządnie zatrząść inwestycjami.

Większe znaczenie emocji

Wiele osób podaje emocje jako główny czynnik powstrzymujący przed sukcesem. Większa ilość wejść na rynek często oznacza proporcjonalnie większy napływ emocji – zwłaszcza u osób nowych w tego typu tradingu. Dzieje się tak dlatego, że często nie ma wystarczająco czasu na chłodną kalkulację a decyzje trzeba podjąć szybko i bez większego namysłu. Dlatego właśnie Day Trading to nie miejsce dla początkujących – umiejętności muszą być opanowane perfekcyjnie na poziomie podświadomości, gdyż długie zastanawianie się oznacza straconą okazję. Każda osoba więc, która zamierza wejść na krótsze interwały powinna być do tego w odpowiedni sposób przygotowana – technicznie i psychologicznie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here