Naga Markets

Cena ropy naftowej systematycznie silnie spada od dwóch tygodni osuwając się w rejon 80 USD za baryłkę w przypadku WTI oraz 87 USD w przypadku Brent. Czy inwestorzy powinni podjąć próbę walki z rynkiem czarnego złota czy jednak lepiej porzucić scenariusze pro-wzrostowe? Na te i inne odpowiedzi próbował odpowiedzieć Łukasz Skiba w najnowszym #73 odcinku Rynkowe Tankowanie. Zapraszamy do obejrzenia najnowszych wiadomości ze świata ropy naftowej!

  • Dlaczego cena ropy naftowej nie rośnie?
  • Czy inwestorzy powinni podjąć próbę walki z rynkiem czarnego złota czy jednak lepiej porzucić scenariusze pro-wzrostowe?
  • Rynkowe Tankowanie to program, w którym Łukasz Skiba dokonuje przeglądu najważniejszych wydarzeń na rynku ropy
  • Partnerem programu jest broker Purple Trading

Niedobór ropy naftowej, mimo widma globalnej recesji

Przez ostatnie miesiące Łukasz Skiba wskazywał kolejne argumenty potwierdzające, że na rynku ropy jest i będzie panować przewlekły niedobór, nawet w przypadku wystąpienia recesji. Czynników, które wskazują na nierównowagę popytu/podaży nadal nie brakuje. Jednak ekspert przestrzega przed łapaniem spadających noży i przed próbami zajmowania pozycji długich na obecnym rynku.

Nawet jeśli nastąpi zmiana trendu, to przy tak wysokiej zmienności może to nastąpić dopiero 10-15 USD niżej, dlatego lepiej poczekać na korektę ruchu wzrostowego – oświadczył prowadzący.

HANDLUJ ROPĄ BEZ PROWIZJI Z PURPLE TRADING

W piątek ceny ropy naftowej silnie zanurkowały po doniesieniach, że Chiny poprosiły Arabię Saudyjską o ograniczenie eksportu w grudniu o 5%.

Spoglądając na import ropy do Chin wygląda coraz lepiej. Trzy ostatnie tygodnie października to trzy z siedmiu najwyższych wartości importu na przestrzeni całego roku.

Problemów po stronie Chin bym nie szukał, tym bardziej, że pojawiły się kolejne zwiastuny możliwego znoszenia obostrzeń w Państwie Środka – podkreślił Skiba.

XTB

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs złotego szykuje się na dłuższe posiedzenia RPP. Co dalej z Chinami?
Następny artykułCeny miedzi spadają. Sytuacja w Chinach nabiera rozpędu
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here