whitebit

Cena Ethereum (ETH) wzniosła się ponad linię 2,4 tys. dol. w ostatnim czasie. Projekt ten przeszedł pomyślnie aktualizację Dencun w ostatniej sieci testowej. Co więcej, wyznaczono już datę wprowadzenia wspomnianych ulepszeń, które sprawią, że transakcje dokonywane na blockchainie drugiej co do wielkości kryptowaluty znów będą tanie.

Ethereum przejdzie ważną aktualizację

Kryptowaluta przynależna do projektu współzałożonego przez Vitalika Buterina doznała widocznego ożywienia cenowego. Choć inne czołowe wirtualne waluty również doznały odbicia cenowego, w przypadku ETH fundamentem do wzrostów kursu może być zbliżające się ulepszenie Ethereum.Podczas gdy 7 lutego br. w sieci testowej Holesky pomyślnie wdrożono Dencun, wiadomo już, kiedy zmiany te zostaną oficjalnie wprowadzone. Aktualizację w sieci głównej Ethereum zaplanowano na 13 marca br. czasu UTC.

Główny programista ETH – Tim Boiko napisał, że czas wspomnianego wdrożenia odpowiada w przybliżeniu slotowi 8626176 w sieci Ethereum. Termin został ustalony przez programistów Ethereum podczas rozmowy telefonicznej „AllCoreDevs” z 8 lutego br.

Co przyniesie nowe wdrożenie?

Vitalik Buterin stojący na czele Ethereum powiedział kiedyś, iż projekt ten poniesie porażkę bez wystarczającej infrastruktury skalowalnej, która zapewni tanie transakcje.

Proto-danksharding implementuje zaś „transakcje przenoszące obiekty blobs”, aby stworzyć więcej miejsca na bloki w warstwie 2 Ethereum. Transakcje zawierające “blobs” są podobne do normalnych transakcji, jednak różnica polega na tym, że niosą ze sobą dodatkowy fragment danych.

Wspomniana modyfikacja ograniczy liczbę blobs w każdym bloku do 16, z których każdy nie będzie większy niż 128 KB. Oczekuje się, że doda on około 2 megabajtów przestrzeni blokowej.

Cena ETH z potencjałem do wzrostów

Ze względu na to, iż Dencun postrzegane jest jako najważniejsza aktualizacja sieci Ethereum od czasu Shapella, emocje wokół tego projektu mogą narastać. W efekcie inwestorzy mogą gromadzić ETH w celu osiągnięcia zysków.

Obecnie Ether oddalony jest od swojego szczytu cenowego o około 50%. ATH odnotował on bowiem w pobliżu linii 4,8 tys. dol. za monetę.

Autor poleca również:


BitgetBitget to założona w 2018 roku, wiodąca giełda kryptowalut i firma Web3 obsługująca ponad 20 milionów użytkowników w ponad 100 krajach i regionach. Oprócz tradycyjnych narzędzi handlowych Bitget był pierwszą giełdą, która uruchomiła Copy Trading i jest obecnie największą na świecie platformą do kopiowania transakcji kryptowalutowych. Giełda zapewnia także najwyższe standardy bezpieczeństwa, a inwestorzy mogą skorzystać z Bitget Wallet, światowej klasy portfela kryptowalutowego oferującego szereg funkcji Web3, w tym portfel, swap, NFT Marketplace, przeglądarkę DApp i wiele innych. Jednym z ambasadorów Bitget jest Lionel Messi, ośmiokrotny zdobywca Złotej Piłki.Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum etc.). Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.