Naga MarketsDlaczego bitcoin może osiągnąć poziom 700 tysięcy dolarów w ciągu zaledwie 10 lat?Bitcoin i inne kryptowaluty, pomimo pewnych wahań w ostatnim czasie, znacznie poszybowały w górę w ciągu ostatniego roku – cena samego bitcoina wzrosła o około 250%. Na początku tego roku cena najpopularniejszej kryptowaluty osiągnęła szczyt 60 000 dolarów, a następnie załamała się, tracąc około 40% swojej wartości w ciągu kilku tygodni. Jednak wielu inwestorów jest przekonanych, że bitcoin znacznie przekroczy swoje ostatnie maksima i potencjalnie pobudzi mniejsze kryptowaluty do podobnych rajdów.

Bitcoin może wkrótce rozpocząć kolejną hossę na rynku kryptowalut

Jeden z inwestorów bitcoinowych, który zarządza funduszem kryptowalutowym o wartości 2,8 miliarda dolarów, przewiduje, że zaakceptowanie kryptowalut i przyjęcie ich do głównego nurtu może spowodować wzrost ceny bitcoina o około 1500% w ciągu następnej dekady.Przeprowadziliśmy badanie pokazujące liczbę osób korzystających z bitcoina na przestrzeni lat oraz jego cenę. Obie serie danych systematycznie rosły w górę średnio co dwa lata. Jeśli ten trend się utrzyma, to bitcoin osiągnie cenę 700 tysięcy dolarów, gdy każdy posiadacz smartfona będzie go używał. Dziesięć lat to rozsądna prognoza. – powiedział w rozmowie z Yahoo Finance założyciel Pantera Capital, Dan Morehead.

Adopcja bitcoina i innych kryptowalut skoczyła gwałtownie w ciągu ostatniego roku, głównie za sprawą platform płatniczych i firm zajmujących się finansowymi technologiami, które pozwalają swoim użytkownikom kupować i handlować aktywami cyfrowymi. Inni, w tym giganci kart płatniczych, tacy jak Visa czy Mastercard informowali ostatnio, że przygotowują się do zaoferowania zwiększonego wsparcia dla kryptowalut.

Bitcoin otrzymał duży rozgłos w tym roku dzięki wsparciu miliardera i założyciela Tesli Elona Muska. Tesla ogłosiła w lutym, że kupiła bitcoina o wartości 1,5 miliarda dolarów, tym samym wprowadzając kryptowalutę na korporacyjny radar.

Z kolei inni wymieniali bitcoina jako zabezpieczenie przed rosnącą falą inflacji, która grozi dewaluacją walut w następstwie ogromnego drukowania pieniędzy przez banki centralne.

Tymczasem kryptowalutowi inwestorzy uważnie obserwują liczne wskaźniki, które odpowiedzą im na pytanie dokąd cena bitcoina może zmierzać w krótkim terminie.

Niektóre metryki on-chain sugerują kontynuację niedawnego trendu wzrostowego. Technicznie, bitcoin niedawno zamknął się powyżej 21-tygodniowej wykładniczej średniej kroczącej, która jest uważana przez wielu za kluczowe wsparcie dla rynku byka, a także 100-dniowej prostej średniej kroczącej. Jednak załamanie klina zwyżkującego sugeruje, że bitcoin może spaść z powrotem do średniego zakresu przy około 36 tysiącach dolarów lub niżej, zanim rajd będzie kontynuowany – napisał w notatce w tym tygodniu Marcus Sotiriou, jeden z handlowców GlobalBlock z siedzibą w Wielkiej Brytanii – brokera cyfrowych aktywów.

invest

Wskazał on dane, które sugerują, że krótkoterminowi spekulanci zajmowali się sprzedażą kryptowalut w ciągu ostatnich kilku miesięcy, podczas gdy długoterminowi inwestorzy ich gromadzeniem.

Po tym jak cena bitcoina załamała się w maju, kryptowaluta zmagała się ze znalezieniem wsparcia powyżej 40 tysięcy dolarów. Niektórzy uważają jednak, że może się to zmienić w już sierpniu.

Dane z opcji sugerują, że rynek pozycjonuje się na kolejny rajd na bitcoinie, który powinien nastąpić najpóźniej do połowy sierpnia – napisał w notatce Pankaj Balani, szef giełdy instrumentów pochodnych na kryptowaluty Delta.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

1 KOMENTARZ

  1. hmm do 10 lat myślę że znacznie wcześniej zabronią krypto przynajmniej w formie zdecentralizowanej. Trzeba być swiadomym tego że to nie żaden Nakomoto stworzył BTC tylko ci sami co rządzą pieniądzem fiducjarnym…wystartowali mniej więcej w 2008 by przez te lata masy testowały nową technologię teraz kolejnym etapem będzie CBDC czyli scentralizowanie by mieć pełną kontrolę ( jak zawsze zresztą )

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here