Naga Marketsmoneta BitcoinPo niezwykle silnej deprecjacji, w wyniku której cena BTC osunęła się z rejonu 13 tys. USD aż w okolice 9 tys. USD, od środy znów obserwujemy wzrosty. Wskutek tej aprecjacji notowania najstarszej z walut wirtualnych ponownie znalazły się powyżej psychologicznej bariery 10 tys. USD. Czy to trwały powrót do wzrostów? A może jedynie korekta?


Bitcoin zmierza w kierunku 13 tys. USD?

Spoglądając na notowania BTC zauważymy, że z czysto technicznego punktu widzenia, pokonanie horyzontalnego oporu w wysokości 9900 USD mogłoby przyczynić się do powstania większych wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się nawet okolice poprzednich wierzchołków tj. 13 tys. USD. Dopiero tam znajduje się bowiem kolejny, istotny opór, w rejonie którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji podażowej.

Tomasz Rozmus uważa, że ostatni spadek był wynikiem negatywnych informacji napływających z USA w związku z senacką komisją zajmującą się przesłuchaniami osób związanych z Libra. Jego zdaniem nagła wyprzedaż doprowadziła do paniki z której skorzystali duzi gracze. Cena poniżej 10 tys usd była na tyle atrakcyjna, że do gry weszli kupujący i w ciągu dwóch sesji popyt wywindował cenę do tych samych poziomów z przed spadków. Bitcoin wrócił znów do kanały wzrostowego który tworzy od początku kwietnia br.. Duże zaangażowanie wolumenowe daje podstawe do umocnienia Bitcoina ponad linią 10 tys usd. 

Altcoiny odbijają z Bitcoinem

Biorąc pod uwagę zmienność na całym rynku zauważymy, że w ciągu ostatnich 24 godzin zyskiwał nie tylko Bitcoin. Równie silną aprecjację dostrzec można było także na notowaniach Litecoina, Stellara, Trona czy Monero.

Litecoin najdynamiczniej odrabia straty na rynku altów. Źródło: Coinpaprika.com
Litecoin najdynamiczniej odrabia straty na rynku altów. Źródło: Coinpaprika.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł31-latek jest oskarżony o kradzież 1,7 mln USD w kryptowalutach
Następny artykułNEO i Ontology zabierają się za tworzenie nowej generacji internetu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

2 KOMENTARZE

  1. Co sądzicie o głosach, że krypto się kończy? Zbyt skomplikowane dla przeciętnego Kowalskiego, mało usług za które można nimi płacić, coraz mniejsze dochody z kopalni. Kto miał zarobić już zarobił….teraz inwestują marzyciele, których pieniądze znikają wraz z kolejnymi giełdami.

  2. Co sądzicie o głosach, że krypto się kończy? Zbyt skomplikowane dla przeciętnego Kowalskiego, mało usług za które można nimi płacić, coraz mniejsze dochody z kopalni. Kto miał zarobić już zarobił….teraz inwestują marzyciele, których pieniądze znikają wraz z kolejnymi giełdami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here