Naga MarketsKwitnąca gospodarka urokliwego NowoZelandzkiego państwa trafiła na przeszkodę niezwykle ciężką do pokonania. Historyczne wyniki zanotowane w bilansie handlowym spowodowały wyniesienie kursu NZDUSD w okolice niespotykane od 3 lat. Opór, przy którym aktualnie się znajdujemy, wydaje się być na tyle silny, że część inwestorów pomału wycofuje się z tej „zielonej” wyspy.

Inwestorzy na co dzień wykorzystujący technikę Price Action spodziewają się pierwszego bardzo mocnego sygnału do zajęcia pozycji krótkich. Na interwale W1, jeżeli tylko zamknięcie świecy wypadnie poniżej poziomu 0.8579, ukształtuje się formacja objęcia bessy.

 

Klasyfikując jakość formacji wynikających z technik Price Action śmiało możemy stwierdzić że formacja objęcia zaliczana jest do tych najbardziej efektywnych.

Zlecenie zabezpieczające (stop loss)  powinno znajdować się nad poziomem 0.8676. Formacja objęcia zapowiada odwrócenie trendu, a więc sytuację w której uda się przekroczyć poziom ostatniego dołka- 0.8050.

 

Bilans Handlowy – jest to różnica pomiędzy importem a eksportem danego kraju

Price Action – ideologia handlowa, polegająca na śledzeniu wykresu cenowego, bez wsparcia ze strony wskaźników

Pozycja krótka – inaczej pozycja którą zajmują osoby sprzedające, a więc inwestorzy którzy zarabiają na spadkach cen

Zlecenie zabezpieczające (stop loss) – to zlecenie chroniące nasz kapitał przed nadmiernymi stratami. W zleceniu takim ustalamy cenę po której definitywnie broker powinien zamknąć nam zlecenie.

Autor analizy: Dawid AugustynConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here