Naga MarketsDługoterminowy trend wzrostowy który kształtuje się na parze GBPUSD pomału zaczyna wchodzić w chwilą recesję. Na razie absolutnie nie ma mowy o zagrożeniu odwrócenia trendu, natomiast potencjalnie możemy liczyć na głębszą korektę.

Ważne jest aby rozpoczęciu korekty towarzyszyła książkowa formacja „M”, a więc formacja podwójnego wierzchołka. Interpretacja tego rynkowego kształtu jest niezwykle intuicyjna, tj. poprzedni poziom oporu, a więc wierzchołek wytrzymał napór kupujących, został potwierdzony, ale nie pokonany w związku z czym typowa struktura trendu wzrostowego, a więc dołków i wierzchołków na co raz to wyższych poziomach została zachwiana. Tego typu zachwianie stanowi okazję do krótkoterminowej sprzedaży.

Należy oczekiwać pokonania poziomu 1.6773, w zasadzie w tego typu sytuacjach klasycy generują zlecenie oczekujące typu Sell Stop. Zasięg potencjalnego ruchu (1.6700) to efekt mierzenia 1:1 wysokości formacji (jest to odległość pomiędzy maksimum a minimum formacji). Istotne jest to że potencjalny zasięg ruchu spadkowego pokrył się ze strefą wsparcia z poprzednich dołków cenowych co jeszcze mocniej wpływa na prawdopodobieństwo realizacji opisanego scenariusza.

Formacja „M” – inaczej formacja podwójnego wierzchołka, zapowiada odwrócenie trendu  – link do materiału dotyczącego formacji https://www.consiliuminvest.pl/narzedzia/szkolenia-inwestycyjne/analiza-klasyczna/formacja-m-oraz-w/ (materiał dostępny dla klientów Consilium Invest)

Interwał – to inaczej przedział czasowy na podstawie którego generowany jest wykres cenowy.

Autor analizy: Dawid AugustynConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here