Naga MarketsJPMorgan twierdzi, że blockchain jest kluczową technologią dla planu działania banku. Dowiadujemy się tego z komunikatu prasowego opublikowanego przez ResearchAndMarkets.com (RM) 3 października.


RM przeanalizował strategię banku obejmującą całe przedsiębiorstwo, której celem jest zabezpieczenie “przewagi konkurencyjnej” przed innymi instytucjami, firmami niefinansowymi i startupami fintech.

Ponad 10 miliardów na technologie

Bank podobno przeznaczył 10,8 miliarda dolarów na wydatki związane z technologią w 2018 r. Z tego 5 miliardów zostało przeznaczone na inwestycje fintech. Badanie obejmuje plan działań związanych z transformacją cyfrową, zaś blockchain jest pierwszą w szeregu najnowocześniejszych technologii, które będą wdrażane przez bank. Oprócz tego analizowane są: big data, przechowywanie danych w chmurze, sztuczną inteligencję (AI) i robotykę.

Bank na miarę cyfrowej rewolucji

W analizach przedstawiono szereg podejść, które podjął JPMorgan, w tym tworzenie akceleratorów i inkubatorów, inwestowanie, pozyskiwanie lub tworzenie partnerstw ze startupami fintech oraz odchodzenie od dotychczasowych systemów w kierunku nowszych rozwiązań. Jak podkreśla RM, wszystkie te strategie są częścią dążenia do zostania wiodącym bankiem cyfrowym.

Badanie nakreśla również zalecenia dla innych uczestników rynku. Powinni oni także zainteresować się innowacjami fintech.

W zeszłym tygodniu JPMorgan rozszerzył swoją platformę płatności blockchain o ponad 75 międzynarodowych banków. Wszystko w celu zwalczania konkurencji spoza sektora bankowego. Najpierw bank rozpoczął testowanie platformy w kwietniu z partnerami, w tym Goldman Sachs, Pfizer Inc. i National Bank of Canada.

W sierpniu tego roku CIO Lori Beer ogłosiła, że blockchain “zastąpi istniejącą technologię” w ciągu “kilku lat”.

Jednak bank pozostaje niechętny kryptowalutom, głównie przez niepewność regulacyjną. CEO JPMorgan, Jamie Dimon, wielokrotnie podkreślał w mediach swój sceptycyzm wobec Bitcoina (BTC).


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here