Naga Markets
Dla Ethereum (ETH) liczy się tylko jeden wykres, twierdzi Arthur Hayes
Arthur Hayes, były prezes BitMEX

Współzałożyciel giełdy kryptowalutowych instrumentów pochodnych BitMEX mówi, że uważnie obserwuje tylko jeden wykres Ethereum (ETH), który jego zdaniem może sygnalizować świeży byczy cykl dla jednego z najważniejszych tokenów. Arthur Hayes nie jest zrażony ostatnimi spadkami ETH i twierdzi, że najważniejszy jest poziom emisji netto nowych etherów.

Dla Ethereum najważniejsza jest obecnie rynkowa podaż, a nie cena samego ETH

Arthur Hayes napisał w zeszłym tygodniu na Twitterze, że emisja netto Ethereum jest jedynym wykresem “który ma znaczenie” po tym, jak wiodąca platforma inteligentnych kontraktów z powodzeniem przeszła na protokół proof-of-stake.– Pokaż mi spadek emisji ETH każdego dnia, a ja pokażę ci PIE****ONY RYNEK BYKA! – pisał na swoim Twitterze Hayes.

Emisja jest procesem tworzenia tokenów ETH, w celu nagrodzenia stakerów (walidatorów), którzy utrzymują płynność i bezpieczeństwo sieci Ethereum. W PoS zastąpili oni górników, którzy byli trzonem działalności blockchaina w ramach systemu proof-of-work (PoW).

XTB

Dzień później Hayes pokazywał jak zmieniała się emisja netto tokenów w dniu przed The Merge oraz w dniu przejścia na PoS. Widać drastyczny spadek, temu jednak jak na razie towarzyszy jednak również spadek cen:

W niedawnym poście w serwisie Ethereum.org możemy również przeczytać, jak aktualizacja sieci wpłynęła na podaż w sieci Ethereum.

– Nagrody za wydobycie wynosiły około 13 tys. ETH dziennie przed The Mege. Nagrody za stakowanie 1600 ETH przed The Merge. Po aktualizacji zostanie tylko 1600 ETH dziennie, zmniejszając całkowitą dzienną emisję o około 90% – komentowano.

– Spalanie: przy średniej cenie gazu wynoszącej co najmniej 16 gwei, co najmniej 1600 ETH jest spalane każdego dnia, co skutecznie sprowadza inflację netto ETH do zera lub nawet do zakresu deflacji – dodano.


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Hayes wcześniej prognozował, że widzi Ethereum na poziomie 3000 dolarów pod koniec roku, ponieważ uważa, że ilość krążącego w obiegu ETH po The Merge nie będzie w stanie zaspokoić popytu.

– Jeśli istnieje pewien popyt, a podaż nie jest w stanie go zaspokoić, cena idzie w górę i nie ma znaczenia, czy koszt dolarowy wynosi 4% lub 25% – komentował Hayes.

Jak na razie od czasu The Merge, Ethereum nie radzi sobie jednak zbyt dobrze. W niedzielę kryptowalua traciła ponad 9%, w poniedziałek dodaje kolejne kilka punktów procentowych, a wartość spada poniżej poziomu 1300 dol. Dla ETH/USD są to najniższe pułapy cenowe od ponad dwóch miesięcy.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here