Naga MarketsDisney zdobywa 10 mln widzów w jeden dzień. Akcje zyskują 7,5% rysując nowe maksimaOpowieść niemal jak z jednej z bajek Disneya, liczby potwierdzają jednak twarde fakty: nowy serwis streamingowy Disney+ zdobył 10 milionów subskrybentów w przeciągu zaledwie jednego dnia. Twórcy projektu celują zdecydowanie wyżej i chcą pozyskać łącznie 90 milionów widzów w przeciągu kolejnych 5 lat. W reakcji na ciepłe przyjęcie usługi akcje Disneya na amerykańskiej giełdzie rosły o 7,5% osiągając historyczne maksima.


Disney z nowym rekordem rejestracji użytkowników, inwestorzy z pozytywną reakcją

Disney+ potrzebował zaledwie jednego dnia, aby pozyskać 10 milionów użytkowników. Dla porównania inna z platform należących do spółki, Hulu, w maju raportowała liczbę 28 milionów subskrybentów, a Netflix w raporcie za trzeci kwartał informował o 97 milionach międzynarodowych widzów oraz 60 milionach użytkowników z USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chociaż start usługi nie obył się bez niespodzianek wywołanych problemami technicznymi, które uniemożliwiły części nowych użytkowników skorzystanie z usługi, to nie zniechęciło to kolejnych do zarejestrowania kont. W cenie 6,99 USD miesięcznie lub 69,99 USD rocznie Disney+ oferuje zdecydowanie tańszy dostęp do wideo na życzenie (VOD) niż konkurencyjny Netflix, który nalicza 12,99 USD za najbardziej popularny plan HD.

Akcje Disneya wyraźnie w górę. Źródło: Tradingview.com

Akcje Disneya na amerykańskiej giełdzie umacniały się o 7,5%, wybijając dotychczasowe maksima na wysokości 146 dolarów i testując poziom 150 dolarów. Wzrosty spółki przyczyniły się również do rozrysowania historycznych maksimów przez indeks Dow Jones (DJIA), który testował poziom 2780 punktów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here