Conotoxia

Directa

Directa – informacje o brokerze

Directa nie znajduje się na liście polecanych brokerów Comparic.pl.

Portal Comparic.pl prowadzi listę polecanych brokerów.

Directa jest jednym z pierwszych na świecie brokerów umożliwiających trading online (od 1996 roku), z główną siedzibą zlokalizowaną we włoskim Torino. Jak wynika z informacji zawartych na stronie instytucji, obsługuje ponad 18 tysięcy klientów, oferując im autorską platformę tradingową dedykowaną na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. Usługi brokera i obsługa klienta dostępne są w języku angielskim, czeskim, niemieckim, francuskim oraz włoskim.

Directa jest licencjonowana od 1998 roku przez włoski CONSOB (numer licencji 59), świadcząc swoje usługi również zagranicą, w krajach takich jak Austria, Francja, Niemcy, Polska, Czechy, Słowacja oraz Węgry. Oferuje cztery autorskie platformy handlowe dostosowane do różnych rynków i pakiet materiałów szkoleniowych.

Warunki transakcyjne oraz oferta brokera Directa

W ofercie brokera Directa znajduje się szereg rynków, w tym akcje, obligacje, certyfikaty, fundusze ETF, kontrakty terminowe, opcje oraz instrumenty powiązane z rynkiem walutowym (Forex). Od początku swojego istnienia przedsiębiorstwo oferuje dostęp do instrumentów notowanych na giełdzie w Mediolanie, oraz na najpopularniejszych światowych parkietach: NYSE, NASDAQ, AMEX, CME, Eurex, LIFFE, XETRA, CBOE Europe oraz LMAX.

W związku z szerokim zakresem dostępnych rynków i ich różna specyfikacją warunki handlowe różnią się od siebie i są uzależnione od rodzaju aktywów (dokładna specyfikacja dostępna pod linkiem). Prowizje transakcyjne są dostosowane do potrzeb traderów i mogą być obliczane proporcjonalnie, degresywnie lub posiadać określoną wartość (od 5 eurocentów od transakcji) na tradycyjnym rynku akcji.

Broker regulowany przez Directa jest regulowana przez CONSOB
Waluta depozytu USD, EUR
Dostępne Instrumenty CFD na waluty, towary, metale szlachetne i indesksy
Wpłaty karty płatnicze, przelewy bankowe
Wypłaty karty płatnicze, przelewy bankowe

Źródło: Directa

Platformy transakcyjne oferowane przez brokera Directa

W ofercie Directy znajdują się cztery niezależne platformy transakcyjne:

 • dLite – przeglądarkowa platforma bazująca na HTML5 dostępna z poziomu każdego urządzenia
 • Darwin – profesjonalna i zaawansowana platforma do handlu akcyjnego
 • touchTrader – aplikacja dedykowana do handlu mobilnego z poziomu smartfona oraz tabletu
 • Visual Trader – narzędzie do analizy technicznej dostępne za darmo dla użytkowników Directy, z wbudowaną funkcjonalnością składania zleceń

Najprostszą i jednocześnie najbardziej wielofunkcyjną jest przeglądarkowa platforma dLite i zgodnie z zapewnieniami brokera jest cały czas rozwijana oraz uzupełniana o nowe funkcjonalności.

Szkolenia i materiały edukacyjne

W ofercie brokera Directa znajduje się wiele materiałów oraz produktów nastawionych na edukację finansową klientów. Wśród nich znajdują się:

 • Webinary online
 • Szkolenia stacjonarne organizowane od 2009 roku
 • Konkursy live trading
 • Krótkie materiały wideo prezentujące najważniejsze zagadnienia tradingowe
 • Konkurs tradingowy organizowany na poziomie uniwersyteckim
 • Szkoła letnia otwarta dla studentów
 • Prowadzenie portalu Directaworld.it dostarczającego najważniejszych informacji ze świata włoskiej giełdy

Opinie w Internecie

Podziel się opinią o brokerze na forum.comparic.pl – wątek o brokerze Directa.

Directa jest jedną z pierwszych firm brokerskich, która rozpoczęła działalność na świecie, a także jest pionierem handlu internetowego we Włoszech. Ich system handlu online jest prosty i zapewnia wydajne środowisko inwestycyjne, czy to na PC, Mac, tablety czy smartfony.

Aktualnie firma koncentruje się na potrzebach profesjonalnych inwestorów towarowych, którzy handlują kontraktami futures chcąc osiągnąć lepsze zarządzanie ryzykiem na surowcach. Towary stanowią również realną alternatywę dla każdego inwestora, który potrzebuje zdywersyfikować swój portfel aktywów.
Directa udostępnia szeroką gamą instrumentów finansowych, takich jak akcje, instrumenty pochodne, papiery wartościowe o stałym dochodzie, certyfikaty, ETF/ETC, opcje, waluty i towary. Daje możliwość wybory pomiędzy prowizją stałą lub degresywną, w zależności od liczby transakcji. Directa zapewnia klientom ogromną korzyść, ponieważ umożliwia handel na wszystkich dostępnych rynkach z jednego konta w euro bez konieczności wymiany waluty.