Naga MarketsDino zatrzymane przy 200 zł, jednak pojawia się reakcja popytowa Kurs akcji spółki Dino Polska, silnie rozwijającej się w kraju sieci marketów, rósł podczas piątkowej sesji o około 1,62%. Akcje drożały o 3,20 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 204 zł. Jest to świetny wynik na tle tracącego w ubiegły piątek 1,89% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 201,20 zł. Od połowy maja spółka notuje ponad 40% odbicie.

  • Dino zbuduje nowe centra dystrybucyjne
  • Korekta w rejonie 200 zł efektem słabości szerokiego rynku

Dino zatrzymane przy 200 zł

W ubiegły piątek notowania spółki wyraźnie zyskiwały na wartości. To wskazuje na szansę kolejnej powtórki korekty z trwającego od połowy maja trendu wzrostowego, w którym zazwyczaj 2-3 dni spadków wystarczały aby strona popytowa się uaktywniła. Jeżeli ten scenariusz się nie sprawdzi, powinna czekać nas większa korekt do okolic 188 zł. Nadal jednak nie ma zagrożeń dla trendu wzrostowego.

Spółka jakiś czas temu pozytywnie zaskoczyła wynikami, mimo że przez pandemię, otwarcie kilku nowych sklepów musiało zostać przesunięte na kolejny kwartał. Dane pokazują także, że nie widać zagrożeń dla spożywczego handlu detalicznego w Polsce. Mimo więc, że kurs na dłuższą chwilę zatrzymał się w rejonie 200 zł, nadal nie przekreślałbym szans na nowe maksima.

dino 29.06.2020
Notowania Dino 29.06.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Dino się rozbudowuje

Dino Polska podjęło decyzję w sprawie rozpoczęcia budowy dwóch centrów dystrybucyjnych w miejscowościach: Sieroniowice w województwie opolskim oraz Sierpc w województwie mazowieckim, podała spółka. Szacowane nakłady inwestycyjne wyniosą około 80 mln zł netto na jedno centrum dystrybucyjne. Spółka oczekuje, że budowy obu centrów zakończą się w 2021 r. Planowana łączna powierzchnia magazynowa jednego centrum dystrybucyjnego wyniesie 45 tys. m2.

“Szacowane nakłady inwestycyjne wyniosą około 80 mln zł (netto) na jedno centrum dystrybucyjne i zostaną sfinansowane ze środków własnych spółki oraz z kredytów bankowych. Celem nowych centrów dystrybucyjnych będzie obsługa dostaw towarów do rosnącej liczby sklepów Dino i wsparcie dalszej ekspansji geograficznej sieci. Spółka oczekuje, że budowy obu centrów dystrybucyjnych zakończą się w 2021 r.” – dodano w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here