Naga Marketshttps://comparic.pl/category/gpw/dino-polska/Wczoraj światło dzienne ujrzała najnowsza rekomendacja dla spółki Dino, autorstwa analityków DM BDM. Raport datowany jest na 27 maja i zawiera zalecenie sprzedaży akcji, choć jednocześnie analitycy podnieśli cenę docelową do poziomu 142 zł. Rekomendacja jest więc dość zaskakująca, warto także dodać, że wcześniejsze zalecenie analityków to „redukuj”. “Podtrzymujemy negatywne nastawienie do akcji Dino. Uważamy, że założenia konsensusu dot. ścieżki wynikowej w kolejnych latach są zbyt optymistyczne, m.in. w zakresie kształtowania się marży EBITDA, co przy bardzo wymagających poziomach mnożników rynkowych, stwarza pole do rozczarowań. Sądzimy, że spodziewany przez nas słabszy odczyt sprzedaży porównywalnej i tym samym niższa niż standardowo dynamika EBITDA w drugim kwartale 2020 r., mogą osłabić sentyment do walorów grupy w najbliższych miesiącach.

  • Zaskakująca rekomendacja sprzedaży akcji Dino
  • Wycena obniżona do 142 zł
  • Na wykresie kurs odnotował nowe maksima

Dodatkowo, w naszej ocenie premia dla wskaźników EV/EBITDA i P/E na lata 2020-22 względem grupy porównawczej jest zbyt wysoka” – wyjaśniono w raporcie. Ich zdaniem, zakupy na zapas w czasie pandemii, sprawią że kolejne miesiące będą już słabsze na tym tle co stwarza ryzyko rozczarowania okresowymi wynikami. Naszym zdaniem, należy wziąć pod uwagę, że okres pandemii sprawił, że nie doszło do otwarcia wielu nowych sklepów, które były do tego gotowe.

Dino na nowych maksimach

Mimo tego, spółka potrafiła odnotować świetne wyniki. Przesunięte otwarcia nowych sklepów powinny więc utrzymać pozytywną dynamikę przychodów w najbliższych okresach. Na wykresie, kurs odnotował wczoraj nowe historyczne maksima.

dino


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here