Naga MarketsDino z negatywną rekomendacją. Kurs blisko nowego maksimum   Trzecią mocną sesję z rzędu odnotowała spółka Dino. Kurs w krótkim czasie kończy kilkutygodniową korektę i zbliża się do historycznych maksimów. Wczoraj pojawiła się negatywna rekomendacja, którą jednak inwestorzy w ogóle się nie przejęli. DM Noble Securities wycenił spółkę na poziomie 211,10 zł czyli sporo poniżej aktualnej ceny rynkowej. Utrzymano zalecenia sprzedaży akcji. W raporcie przyznano, że spółka kontynuuje trend dynamicznego wzrostu i poprawy wyników finansowych, przebijając co kwartał oczekiwania rynkowe, a w 2 i 3Q20 również prognozy eksperta. W związku z powyższym analityk skorygował w górę założenia na 2020 rok i następne okresy dotyczące przychodów i rentowności.

  • Słaba rekomendacja dla Dino
  • Wycena przy 211,10 zł
  • Na wykresie blisko odnotowania nowego szczytu

„Uważamy za bardzo nierealne utrzymanie dynamiki 20-25% wzrostu powierzchni sprzedaży w całym okresie prognozy. Zarząd zakłada ~20% zwiększenie powierzchni jeszcze w 2021 roku. Uwzględniając powyższe oraz nasze wcześniejsze założenia, lekko zmodyfikowane zostały długoterminowe prognozy dotyczące nowych otwarć” – podano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dino blisko wyrównania maksimum

Warto dodać, że podobną rekomendację wydano pod koniec kwietnia. Wtedy doszło do płytkiej korekty, jednak w kolejnych miesiącach kurs wzrósł o około 50%. Wydaje się, że obecnie okres świąteczny i wzmożone zakupy, mogą pomóc w odnotowaniu nowego maksimum.

dino

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here