Naga Marketsdino polskaKurs akcji spółki Dino Polska, silnie rozwijającej się w kraju sieci marketów, spadał podczas wczorajszej sesji o około 4,88%. Akcje taniały o 7,90 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 153,60 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 3,27% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 153,90 zł. Ostatnia fala wzrostowa od końca listopada doprowadziła już do niema 30% zwyżki notowań.


Dino na nowych maksimach

Początek nowego roku jest udany w wykonaniu spółki. Praktycznie przez cały styczeń notujemy silne wzrosty dużo wyższej dynamice niż grudniowa zwyżka. Właśnie w styczniu doszło do przełamania serii szczytów z okresu wrzesień – listopad ubiegłego roku. Cena znalazła się na nowych, historycznych maksimach, a po gwałtownej korekcie z listopada nie ma już śladu. W ubiegły piątek doszło do spadku notowań jednak przy malejących obrotach. Wydaje się zatem, że zaczyna się niewielka korekta. Spoglądając na wykres dzienny, widać że najbliższym wsparciem jest wspominana seria wcześniejszych szczytów w rejonie 160 zł. Cofnięcie ceny na ten poziom może przynieść pierwszą okazję, choć skala ostatnich wzrostów jest na tyle duża, że nie byłoby zaskoczeniem, gdyby pojawiła się głębsza korekta, porównywalna z ruchami spadkowymi z ubiegłego roku, a więc co najmniej kilkanaście procent spadku notowań.

dino 28.01.2020
Notowania Dino 28.01.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

100 tys. zł kary od UOKiK

W ostatnich dniach pojawiły się informacje, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na sieć supermarketów Dino Polska karę w wysokości 100 tys. zł za to, że przejęła bez zgody część mienia spółki Domex-Kuśnierek. Urząd uznał, że już w dniu złożenia wniosku spółka Dino Polska była właścicielem 12 sklepów prowadzonych na podstawie najmu przez Domex-Kuśnierek. Ponadto na podstawie umowy franczyzowej Dino kształtowało ceny sprzedawanych towarów oraz warunki dostawy i sprzedaży. Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do UOKiK, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here