Naga MarketsDino z 2,3-procentowym spadkiem, WIG20 pod kreską 3 sesję z rzęduBieżący tydzień nie jest udany w wykonaniu warszawskich blue chipów. Główny indeks GPW zanotował 3 spadkową sesję z rzędu (tym razem – 1,2%) i zszedł do poziomu 1918 pkt. Najmocniej w dół ciągnęły spółki z obszaru handlu (Dino -2,3%, Allegro -4,8%) oraz Orange (-2,3%).

Dino ze słabym wynikiem, mWIG40 również traci

MWIG40 stracił 0,2%, a sWIG80 zyskał 0,3%. Takie zachowanie WIG20 nie może dziwić, jeśli spojrzymy na większe europejskie indeksy. DAX spadł o 0,6%, podobnie jak FTSE. Lekka przewaga strony podażowej była również widoczna w USA, gdzie S&P500 znalazł się nieco pod kreską, a Nasdaq spadł o 0,2%. In plus wyróżnił się DJIA. Który zyskał 0,2%, ustanawiając w trakcie notowań kolejny rekordowy pułap.

Te artykuły również Cię zainteresują
W Azji główne giełdy mają dziś wolne. Kalendarium makro będzie praktycznie puste, a ciekawsze dla rynku powinny być także prognozy gospodarcze, które przed południem opublikuje KE. WIG20 powoli zmierza w stronę ważnego poziomu wsparcia na poziomie 1900 pkt. Jego naruszenie może oznaczać wybicie dołem z trendu bocznego, w którym indeks znajduje się od miesiąca.

Autor: Adrian Górniak, analityk BDM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw lotos | sp500 | kurs dolara prognozy 2020 | internetowy kurs funta | btc prognoza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here