Naga MarketsDino wycenione na 245 zł w najnowszej rekomendacji - zapiski giełdowego spekulantaW czwartek światło dzienne ujrzała wydana kilka dni wcześniej, najnowsza rekomendacja DM BDM dla spółki Dino. Analitycy tego biura podwyższyli cenę docelową dla akcji Dino do 245 zł, podwyższając rekomendację do “redukuj” ze “sprzedaj”. “Podwyższamy cenę docelową dla Dino do 245 zł/akcję ze 142 zł/akcję i przy bieżących poziomach cenowych zmieniamy zalecenie na +Redukuj+. Po publikacji lepszych niż zakładaliśmy odczytów w 2-3Q’20, zdecydowaliśmy się na podniesienie prognoz w kolejnych latach.

  • Nowa rekomendacja z wyceną przy 245 zł
  • Na wykresie spora korekta, kurs blisko linii trendu

Uważamy, jednak że bieżący konsensus jest zbyt optymistyczny, biorąc pod uwagę wymagającą bazę z ubiegłego roku (1/3Q’20, wpływ COVID-19 na decyzje zakupowe) oraz wprowadzane w ’21 zmiany legislacyjne (podatek od obrotu, opłata cukrowa)” – napisano w raporcie. Warto przypomnieć, że przed Świętami, Dino znalazło się wśród faworytów Banku of America w Europie Środkowo-Wschodniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dino w korekcie

Analitycy tej instytucji docenili przede wszystkim ambitne plany rozwoju sieci sklepów Dino w 2021 roku (spółka zapowiedziała otwarcie o ok.20% więcej sklepów niż w 2020 roku). Taką dynamikę odnotowaliśmy już w III kwartale ubiegłego roku. Na wykresie mamy ponad 15% korektę w stabilnym trendzie wzrostowym. Obecnie pojawia się próba zainicjowania odbicia, która może się zdynamizować po wyjściu powyżej 270 zł.

dino


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here