Naga MarketsDino walczy o wybicie czytelnego oporu Kurs akcji spółki Dino Polska, silnie rozwijającej się w kraju sieci marketów, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,10%. Akcje drożały o 3,00 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 275,30 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,38% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 275 zł. Od początku roku notowania spadają o ponad 20%.

Walka o wybicie

Notowania spółki zaliczają w tym roku około 22% korektę. Sama jej wielkość oraz długość trwania są pozytywnym sygnałem, gdyż nie jest to duży spadek jak na skalę trendu wzrostowego. Kolejnym pozytywem jest wejście w zakres konsolidacji od połowy stycznia. Ostatnio pojawia się próba wybicia górą. Na razie jednak próby te nie są do końca udane. Co jednak istotne, przy czytelnym oporze nie pojawia się także mocna reakcja podażowa. Wydaje się więc, że można być umiarkowanym optymistom co do notowań Dino.

Te artykuły również Cię zainteresują
dino 19.05.2021
Notowania Dino 19.05.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Coraz więcej sklepów

Dino Polska chce “istotnie zwiększyć” liczbę otwieranych sklepów w tym roku wobec 255 sklepów uruchomionych w roku 2020, poinformował członek zarządu Michał Krauze. “Mamy ambitne plany dotyczące dalszego rozwoju naszej sieci. W 2020 r. otworzyliśmy rekordową liczbę 255 marketów. W tym roku zamierzamy ją istotnie zwiększyć.

Będziemy dzięki temu nie tylko bliżej naszych klientów, ale także, za sprawą rosnącej skali działalności w różnych regionach kraju, staniemy się atrakcyjniejszym partnerem dla mniejszych, regionalnych producentów żywności. Bliska współpraca z nimi od zawsze była podstawą budowania oferty produktowej marketów Dino. W tym roku, wraz z otwarciem dwóch centrów dystrybucyjnych, będziemy w stanie zaoferować takim producentom wiele nowych możliwości wzrostu” – powiedział Krauze, cytowany w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here