Naga MarketsDino walczy o powrót do głównego trendu. Relatywna siła na tle otoczenia Kurs akcji spółki Dino Polska, silnie rozwijającej się w kraju sieci marketów, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,71%. Akcje taniały o 4,60 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 261,20 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 3,04% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 264,20 zł. W listopadzie kurs spółki wzrósł o ponad 35%.

Próba zakończenia korekty

Notowania spółki zaczynają wyglądać coraz bardziej optymistycznie po korekcie dokonanej na początku roku. Mimo coraz liczniejszych, nie najlepszych rekomendacji, spółka ma się całkiem nieźle. Tempo otwierania nowych sklepów, a także fakt, że pandemia nie uderza w markety to główne argumenty kupujących. Na wykresie widać, że korekta podobna zasięgiem do wcześniejszych, zaczyna słabnąć. Na razie słabe otoczenie rynku nie pozwala na dynamiczne odbicie, ale mamy kolejną sesję z próba wyjścia na wyższe poziomy.

Te artykuły również Cię zainteresują
dino 29.01.2021
Notowania Dino 29.01.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Dino wycenione na 245 zł

Analitycy DM BDM, w raporcie z 13 stycznia, podwyższyli cenę docelową dla akcji Dino Polska do 245 zł ze 142 zł, podwyższając rekomendację do “redukuj” ze “sprzedaj”. W dniu wydania raportu jedna akcja Dino kosztowała 266 zł, a w czwartek ok. godz. 9.25 kurs spółki wynosi 258,4 zł.

“Podwyższamy cenę docelową dla Dino do 245 zł/akcję ze 142 zł/akcję i przy bieżących poziomach cenowych zmieniamy zalecenie na +Redukuj+. Po publikacji lepszych niż zakładaliśmy odczytów w 2-3Q’20, zdecydowaliśmy się na podniesienie prognoz w kolejnych latach. Uważamy, jednak że bieżący konsensus jest zbyt optymistyczny, biorąc pod uwagę wymagającą bazę z ubiegłego roku (1/3Q’20, wpływ COVID-19 na decyzje zakupowe) oraz wprowadzane w ’21 zmiany legislacyjnie (podatek od obrotu, opłata cukrowa)” – napisano w raporcie.

Jak zauważają analitycy, spółka jest notowana ze znaczną premią względem grupy porównawczej i to nawet w odniesieniu do podmiotów, które według prognoz dla 2021 r. również wykażą ponad 20-procentowy przyrost EBITDA. “Uważamy, że tak duża premia jest nieuzasadniona, pomimo wysokiego tempa wzrostu sieci i wyników” – napisano. DM BDM szacuje, że EBITDA Dino w 2021 roku wzrośnie do 1,23 mld zł z 1,01 mld zł prognozowanych na 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje jsw prognozy 2020 | bitcoin | akcje pgnig najnowsze wiadomosci | dow | akcje pgnig |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here