Naga MarketsDino przy linii trendu i na kluczowym wsparciuKurs akcji spółki Dino Polska, silnie rozwijającej się w kraju sieci marketów, rósł podczas piątkowej sesji o około 1,54%. Akcje drożały o 3,80 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 253,80 zł. Jest to niezły wynik na tle zyskującego 0,23% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 251 zł. Od początku roku notowania spadają o niemal 20%.

Finax

Przy linii trendu

Notowania spółki słabo rozpoczęły 2021 roku. Od pierwszej sesji nowego roku trwa ruch spadkowy, który zaczyna przybierać niepokojąco duży rozmiar. Obecnie cena narusza już zeszłoroczną linię trendu, dobrze dotąd respektowaną. W tym rejonie mamy także bardzo czytelną strefę wsparcia, oparta o szczyty z drugiego półrocza 2020 roku. Na razie pojawiające się odbicie jest zbyt słabe i nie daje odpowiedzi na pytanie czy w tym miejscu zakończy się korekta. Ewentualny upadek linii trendu, może oznaczać spadek do okolic 210 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
dino 22.02.2021
Notowania Dino 22.02.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Inwestycje w OZE

Dino Polska rozpoczęło kolejne inwestycje w odnawialne źródła energii (OZE). Obejmą one instalacje paneli fotowoltaicznych na terenie trzech centrów dystrybucyjnych spółki (o łącznej mocy ok. 3 MW) oraz na dachach kolejnych 400 marketów Dino w całej Polsce (ok. 16 MW), podała spółka. “Inwestycje w odnawialne źródła energii i propagowanie proekologicznych rozwiązań są jednym z priorytetów spółki, a minimalizowanie wpływu na środowisko naturalne na stałe jest wpisane w działalność operacyjną Dino Polska” – powiedział członek zarządu Michał Muskała, cytowany w komunikacie.

Instalacje paneli fotowoltaicznych na dachach marketów oraz centrów dystrybucyjnych pozwolą na dalszą redukcję zapotrzebowania na energię elektryczną z konwencjonalnych źródeł. Dino Polska przykłada dużą uwagę do rozwiązań i projektów, które mają na celu przeciwdziałanie zmianom klimatu i ograniczanie wpływu na otoczenie, podkreślono.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig kurs | comparic.pl | kurs cd projekt | jsw gpw | euro/usd |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here