Naga MarketsDino Polska zyskuje 10%. Kurs na historycznym szczyciePoniedziałkowa sesja przyniosła bardzo mocne wzrosty na walorach Dino Polska. Spółka jest liderem wzrostów w gronie komponentów Wig20, a walory zyskują nieco ponad 10%. Po trwającej blisko 2 miesiące konsolidacji kurs wybił górą z poziomu 200 zł, i obecnie jest na historycznym szczycie w okolicach 230 zł. Sieć sklepów spożywczych Dino, informowała na początku lipca o 84 nowych sklepach powstałych w pierwszym półroczu 2020 roku.

  • Dino Polska liderem wzrostów w gronie komponentów indeksu WIG20.
  • Właściciel sieci sklepów spożywczych zyskuje w poniedziałek ponad 10%.
  • Kurs wybił górą z 60 dniowej konsolidacji i oscyluje obecnie w okolicach 230 zł.

Zobacz również: CI Games podpisał umowę na dystrybucję SGW Contracts 2

Akcje Dino Polska najwyżej w historii

Walory Dino Polska już dawno zapomniały o zniżce z połowy marca wywołanej koronawirusową paniką. Spółka założona w 1999 roku przez Tomasza Biernackiego odnotowuje w ostatnim czasie rekordowe wyniki finansowe połączone z ciagłym rozwojem sieci sprzedaży.

Od początku roku, walory spółki zyskały ponad 50%, co stanowi je jednymi z najlepiej radzących sobie w gronie komponentów indeksu Wig20. W ciągu ostatnich 2 miesięcy kurs konsolidował przy niewielkiej zmienności oraz zmniejszających się z sesji na sesję obrotach. Wybicie z poziomu 200 zł., które obserwujemy podczas poniedziałkowej sesji odbywa się bardzo dynamicznie, bo kurs zyskiwał już nawet kilkanaście procent. Obecnie z punktu widzenia analizy technicznej, najbliższe wsparcie można odnotować w okolicach 200 zł.

Notowania Dino Polska z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Elon Musk: Warren Buffett nie jest “miłym dziadkiem”, za którego wszyscy go uważają

Niewątpliwie pozytywnym komunikatem była informacja sprzed kilkunastu dni o tym, iż firmowe sklepy w sześciu miejscowościach nad polskim Bałtykiem będą otwarte przez całą dobę. Biorąc pod uwagę fakt, że północ Polski jest w czasie tegorocznych wakacji jednym z bardziej preferowanych kierunków dla polskich turystów, można śmiało prognozować świetne wyniki sprzedażowe w tych placówkach.

W poniedziałek o godzinie 16:30 akcje Dino Polska drożeją o 9,14% a kurs przekroczył 227 zł. Obroty na walorach spółki są zdecydowanie wyższe niż podczas ostatnich sesji i wynoszą obecnie nieco ponad 53 mln zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here