Naga MarketsDino Polska ze zwyżką 2,66 procent. WIG20 we wtorek był jednym z najlepszych indeksów w EuropieWIG20, we wtorek, był z wynikiem 0,79% jednym z najlepszych indeksów w Europie, ustępując jedynie giełdzie węgierskiej, rosyjskiej i estońskiej. Na tak dobry wynik indeksu blue chipów wpłynęły przede wszystkim wzrosty CD Projektu o 3,65%, Dino o 2,66%, Allegro o 2,21% jak i PKO BP o 1,21%.

Dino Polska znalazło się wśród liderów zrostów podczas wczorajszej sesji

Warto zwrócić w szczególności uwagę na Dino oraz Cyfrowy Polsat, które zanotowały najwyższe poziomy zamknięcia w historii swoich notowań. Powyższy układ pozwolił indeksowi WIG20 zbliżyć się do piątkowego lokalnego ekstremum i tym samym ponownie zameldować się powyżej bariery 2300 pkt. Obecny układ pozostaje korzystny z punktu widzenia kupujących i pozwala oczekiwać próby wybicia na wyższe poziomy.Siła krajowego rynku jest widoczna także przez pryzmat spojrzenia na rynki zagraniczne. Niemiecki DAX30 rozpoczął dzień od wyraźnych spadków, aby z każdą godziną odrabiać straty. Niemniej jednak ostatecznie sesję zakończył z wynikiem – 0,02%. W Stanach Zjednoczonych spadki przyjęły bardziej wyraźną formę. S&P 500 straciło 0,71%, chociaż w trakcie sesji notowania znajdowały się na wyraźnie niższych poziomach. Co pozostaje kluczowe z punktu widzenia dzisiejszych notowań krajowych indeksów, ostateczne zamknięcie w Stanach Zjednoczonych miało miejsce blisko poziomów notowanych na koniec sesji w Europie.

Jednym z głównych powodów słabszej sesji za oceanem była publikacja danych na temat sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych, która w lipcu spadła o 1,1% pomimo prognoz na poziomie -0,2%. Tak duża różnica pomiędzy prognozami a rzeczywistym odczytem w dużej mierze wynikała z znacząco słabszej sprzedaży aut niż się spodziewano,. Powyższy odczyt nadszarpnął narrację o utrzymaniu dynamicznego wzrostu gospodarczego, co sprzyjało do tej pory inwestycjom w spółki cykliczne. Niemniej jednak, pomimo jednostkowego słabego odczytu, wydaje się że obecnie nie ma znaczącego zagrożenia w zapaści sprzedaży detalicznej.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

W godzinach porannych notowania kontraktów terminowych na S&P 500 i DAX30 oscylują nieznacznie powyżej 0%. Wsparciem dla sentymentu wśród inwestorów europejskich w trakcie rozpoczęcia sesji są wyniki rynków azjatyckich, gdzie wszystkie najważniejsze indeksy kończą dzień wzrostami. Na poziomie krajowego rynku wsparciem może być także zatrzymanie się wczorajszej aprecjacji dolara. Najważniejszym wydarzeniem dnia będzie wieczorna publikacja sprawozdania z ostatniego posiedzenia FOMC, co może tłumić aktywność inwestorów w trakcie dnia

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs korony islandzkiej sprzedaż | eurocash cena akcji | amica gpw | kurs pko | kghm cena akcji | komentarze gieldowe | playway giełda |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here