Naga MarketsDino Polska z negatywnym wpływem na WIG20Wtorkowa sesja na krajowym rynku nie przyniosła większych zmian, kurs indeksu bazowego oraz kontraktów terminowych zamknął się blisko kursu odniesienia. Próba poderwania w górę notowań oraz ataku na grudniowy szczyt pojawiła się z początkiem sesji, jednak w kolejnych godzinach pozytywne nastroje były już powoli studzone.

Dino Polska na minusie, podobnie jak CD Projekt

Wobec tego na diagramie 60-min notowania nadal pozostają w granicach trendu bocznego, którego ostatnie ekstrema cenowe określają granice przy poziomach 1987 oraz 2033 pkt. Na wykresie dziennym ostatnia świeca przybrała postać zbliżoną do spadającej gwiazdy, której wymowę wzmacnia fakt pojawienia się w strefie oporu grudniowych szczytów. Na wskaźnikach AT wątpliwości podsycają negatywne dywergencje jakie są obecne na wybranych wskaźnikach.

Te artykuły również Cię zainteresują
W grupie spółek WIG20 większość podmiotów notowała zniżkę, ale to rosnąca mniejszość miała większy udział w portfelu indeksowych, co pozwoliło podtrzymać kurs na stałym poziomie. Negatywny wpływ akcji CDPROJEKT oraz DINOPL był równoważony zwyżką banków oraz ALLEGRO. Uwagę zwracają ostatnie wzrosty cen miedzi do poziomu ponad 8 tys USD co powinno znaleźć przełożenie na dzisiejszej zachowanie cen akcji KGHM.

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na głównych rynkach zagranicznych utrzymują się bardziej pozytywne nastroje wspierane procesem potwierdzenia wyborów w USA z wygraną Bidena (oczekiwane zwiększenie wydatków rządowych) oraz uruchamianym w wielu krajach programem szczepień (znoszenie ograniczeń administracyjnych). Dobrych nastrojów nie hamują także wczorajsze gwałtowne demonstracje w Waszyngtonie towarzyszące uznaniu wyborów prezydenckich. Znamienny jest także ostatni protokół z posiedzenie FED wskazujący na podtrzymanie prowadzonego skupu aktywów z kilkoma głosami sugerującymi gotowość do rozszerzenie operacji na papiery o dłuższych terminach wygaśnięcia. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od wtorkowego popołudnia implikuje wzrostowy początek sesji dla FW20.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here