Naga Marketsdino polskaPo wybiciu nowych historycznych maksimów na spółce Dino, akcje dynamicznie zawracają, czego powodem jest kara nałożona przez UOKiK. Na łamach telewizji Comparic24.TV znany w polskiej branży inwestycyjnej Marcin Tuszkiewicz przygląda się coraz szybciej rosnącej sieci sklepów – Dino Polska, oraz najciekawszym firmom na Giełdzie Papierów Wartościowych pod kątem fundamentalnym jak i technicznym. Czego możemy spodziewać się w kolejnych tygodniach? Więcej dowiesz się oglądając cały program!


Akcje Dino Polska cofają po ustanowieniu nowych rekordów

Dino Polska jest w  ostatnim czasie jedną z lepiej radzących sobie spółek z WIG20. W minionym tygodniu doszło do wybicia nowych historycznych rekordów. Cena jednak dynamicznie zaczęła zawracać już w czwartek, kiedy pojawia się informacja o nałożeniu kary o wartości 100 tysięcy złotych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Niemniej moze taki wymiar kary nie powinien spółce zaszkodzić.

“21 grudnia ubiegłego roku właściciel Dino zgłosił do UOKiK zamiar nabycia części mienia należącego do [firmy] Domex-Kuśnierek – 12 sklepów. We wniosku spółka poinformowała, że przewidziała trzy etapy tej transakcji: nabycie nieruchomości, wynajęcie jej spółce Domex-Kuśnierek oraz po uzyskaniu zgody prezesa UOKiK przejęcie materialnych i niematerialnych składników tych sklepów” – podaje urząd.

Jednak jak wykazała kontrola, w momencie złożenia wniosku, spółka Dino Polska była już jego właścicielem wspomnianych sklepów, co stanowi naruszenie. “Sieć Dino Polska nabyła te sklepy bez wymaganej uprzedniej zgody organu antymonopolowego”.

Dino Polska GPW
Akcje Dino Polska, źródło: tradingview

W ostatnich dniach spółka Dino Polska znalazła się na nowych historycznych maksimach. Doszło do wybicia szczytów przy 149 zł i ruch wzrostowy jest kontynuowany. Ostatni potwierdzony dołek znajduje się na poziomie 152 zł i śmiało możemy mówić o kontynuacji trendu wzrostowego. Aktualnie czekamy na wyniki za 4 kwartał.” – oznajmił prowadzący.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here