Naga MarketsDino Polska przesądziło o zniżce indeksu WIG20Pogłębia się marazm w grupie największych spółek na krajowym rynku. Kolejną sesję z rzędu WIG20 notuje ledwie kilkupunktowe odchylenie od kursu odniesienia przy niewiele większej zmienności w trakcie przebiegu sesji.

Dino Polska odnotowało wczoraj stratę

O wczorajszej zniżce indeksu przesądziły głównie spadku cen akcji DINOPL, akcje pozostały spółek, z wyjątkiem bardziej zmiennego MERCATOR, notowały mniejsze odchylenia. Na wykresie 60-min kurs FW20 dotarł do poprzedniego lokalnego szczytu 2006 pkt. Skończyło się jedynie na chwilowym naruszeniu, notowania nie zdołały trwale wejść ponad ten poziom. MACD przebija w dół linię sygnalną, z kolei ADX schodzi na bardzo niskie poziomy wskazując zdecydowanie na brak wyraźnie zdefiniowanego trendu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na diagramie dziennym w ramach szerszego kanału bocznego jaki utrzymuje się od stycznia jest wyodrębniona jeszcze węższa konsolidacja. Ostatnie świece charakteryzują niskie korpusy, czasem z wydłużonymi cieniami. Na spółkach WIG20 jest dostrzegalny bardzo mocny spadek średnich obrotów w ostatnich tygodniach potwierdzający przejściowe obniżenie zainteresowania tym segmentem.

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na giełdach zagranicznych wczorajsza sesja również przyniosła niewielkie zmiany głównych indeksów, także poranne notowania kontraktów terminowych nie wykazują większych odchyleń implikując neutralny początek sesji dla FW20.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar kurs | ceny kryptowalut | kursy kryptowalut prognozy | biomed gpw | dax wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here