Naga MarketsCzwartkową sesję na krajowym rynku akcji nie można zaliczyć do udanych. Szeroki rynek stracił prawie 1%, a motorem napędowym spadków były najmniejsze podmioty z indeksu sWIG80 w ramach którego kolejny dzień z rzędu mocno traciły min. walory XTB. W zakresie indeksu WIG20, „na plusie” handel zakończyły jedynie walory Dino Polska, KGHM oraz CD-Projekt. Był to kolejny dzień zatrzymania ruchu indeksu w kierunku wybicia powyżej poziomu 1850 punktów.

Nasdaq ponownie ustanowił rekord po raz pierwszy w historii pokonując poziom 11.000 punktów

W Stanach Zjednoczonych, sesja przebiegała w lepszych nastrojach. Na głównych indeksach kontynuowano wzrosty z kilku poprzednich dni, a technologiczny Nasdaq ponownie ustanowił rekord po raz pierwszy w historii pokonując poziom 11.000 punktów. W centrum uwagi inwestorów utrzymują się negocjacje dotyczące uruchomienia nowego pakietu stymulującego dla amerykańskiej gospodarki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Od 1 sierpnia wygasł dodatek do zasiłku dla bezrobotnych w wysokości 600 USD, a od piątku Kongres USA będzie miał przedłużoną przerwę w obradach. Media liczą, że dodatek zostanie podtrzymany w wysokości 400 USD, co byłoby kompromisem między propozycją Demokratów w postaci utrzymania dodatku do zasiłku w wysokości 600 USD, a pomysłem Republikanów w postaci obniżenia go do 200 USD.

W dalszym ciągu kluczową kwestią pozostają również stosunki na linii Waszyngton – Pekin. Sekretarz stanu USA – Mike Pompeo wezwał w dniu wczorajszym amerykańskie firmy do zablokowania chińskich aplikacji w ich sklepach.

Czwartek był kolejnym dniem aprecjacji cen złota, które było po raz pierwszy w historii notowane po 2070 USD za uncję.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Kontrakty terminowe na najważniejsze indeksy akcji (DAX i S&P500) są kwotowane na mieszanych poziomach w związku z czym spodziewamy się neutralnego otwarcia krajowego rynku akcji.

Dziś w centrum uwagi pozostaną dane odnośnie sytuacji na rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Rynek spodziewa się wzrostu liczby zatrudnionych w sektorze pozarolniczym o 1,58 mln osób oraz stopy bezrobocia na poziomie 10,5%.

Notowania indeksów (ostatnie 12-mcy)

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here