Naga MarketsDino Polska jednym z najsilniejszych polskich blue chipówWe wtorek indeksy na Wall Street kontynuowały przecenę, warto podkreślić, że po mocnej poniedziałkowej zniżce, wczorajsza skala spadku indeksu spółek technologicznych Nasdaq (-0,1%) była niewielka. W ujęciu globalnym większość rynków akcji odnotowała korektę, w tym niemiecki DAX przecenił się o 1,8%. Dziś poznamy odczyt inflacji CPI za kwiecień w USA, a także produkcji przemysłowej za marzec w strefie euro.

Dino Polska odnotował 6,6-procentowy wzrost

Wczoraj na tle globalnych rynków krajowa giełda wypadła korzystnie, indeks WIG20 przecenił się zaledwie o 0,3%, a gdyby nie 7%-owa przecena PKO BP indeks zakończyłby dzień z 0,7%-owym wzrostem. Przecena największego polskiego banku wynikała z ogłoszenia rezygnacji przez Prezesa Zarządu Zbigniewa Jagiełło, który piastował funkcję przeszło 11 lat. W stosunku do sektora bankowego nie nastąpiło rozstrzygnięcie w sprawie kredytów walutowych, Sąd Najwyższy zwrócił się o opinie do NBP, KNF i Rzecznika Finansowego. Kolejny termin posiedzenia nie został ustalony, a wymienione instytucje mają 30 dni na zajęcie stanowiska.

Te artykuły również Cię zainteresują
Poza bankiem słabszą sesję odnotowało Allegro (-2,6%), a najmocniej wzrosły walory Dino (+6,6%) i PZU (+4,2%) – notowania ubezpieczyciela zyskały w reakcji na ogłoszenie planowanej dywidendy wynoszącej 3,5 zł, co przełożyło się na stopę dywidendy w momencie ogłoszenia przekraczającą 10%. W indeksie mWIG40 najgłębsze spadki odnotował Biomed-Lublin (-4,2%), a najmocniej wzrosła Selvita (+2,6%). Większe zróżnicowanie stóp zwrotu wystąpiło w indeksie sWIG80, gdzie najsłabsze walory Mabionu potaniały o przeszło 7%, a lider wzrostów Serinus zyskał przeszło 3%.

WIG w układzie dziennym

Z pozostałych tematów: 1.  PGE szacuje, że w I kw. 2021 r. wypracowała wynik netto (dla akcjonariuszy jednostki dominującej) na poziomie 808 mln zł wobec konsensusu 646 mln zł oraz wobec 434 mln zł w ubiegłym roku. 2. Enea w I kw. miała 386 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej wobec szacunku analityków 350 mln zł.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara forex | nasdaq akcje | nasdaq kurs | notowania biomed lublin | dax 30 |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here