Naga MarketsDino Polska i Orange odnotowały największy wzrost w indeksie WIG20Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia zakończyła się lekką zwyżką kluczowych indeksów, co przełożyło się na ustanowienie nowego historycznego rekordu przez indeks S&P 500 (+0,4%). Wśród spółek do grona banków raportujących lepsze od spodziewanych wyniki dołączył Morgan Stanley, który w I kw. zarobił netto 4,1 mld USD wobec 1,7 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Dino Polska odnotowało zwyżkę, słabo wypadły walory Allegro

Bank ze skorygowanym zyskiem na akcje wynoszącym 2,22 USD przebił konsensus zakładający zysk na poziomie 1,7 USD. Jak do tej pory w ostatnich dniach amerykańskie indeksy są wspierane przez solidne wyniki pierwszych raportujących spółek (głównie instytucji finansowych), ale również trend rosnących rentowności na obligacjach się zatrzymał, a nawet można mówić o odwrocie, dla przykładu rentowności 10 letnich obligacji po wyznaczeniu lokalnego szczytu na przełomie marca systematycznie maleją, i oddały już całą zwyżkę wypracowaną w marcu. Dziś swoje raporty kwartalne opublikuje Coca-Cola i IBM.

Te artykuły również Cię zainteresują
Krajowe indeksy w piątek nie odnotowały większych zmian, indeks blue chipów uległ delikatnej korekcie (-0,4%), a do spadków najmocniej kontrybuował CD Projekt (-5,7%), który wyznaczył nowe lokalne minimum po opublikowaniu szacunkowych wyników za 2020 r. Pod koniec tygodnia również słabo wypadły walory Allegro (-2%), natomiast największy wzrost odnotowało Orange (+2,9%) i Dino (+2%).

W indeksie mWIG40 najsilniejszym walorem była Celon Pharma (+3,4%), a najsłabszym był XTB (-4,8%). W indeksie sWIG80 najwięcej zyskała Trakcja (+10,7%), tym samym odrobiła niemal cały spadek odnotowany w czwartek i zakończyła 2 sesję ze zwiększoną wartością obrotu wynikającą z publikacji wyników finansowych. Lokalne maksimum w cenach zamknięcia wyznaczył TIM (+7,5%), a zarząd spółki po sesji przedstawił rekomendację co do podziału zysku za 2020 r. niemal 28 mln zł miałoby trafić na dywidendę, pozostała część na fundusz dywidendowy. Najgłębszy spadek w indeksie małych spółek odnotowało Forte (-4,7%).

WIG w układzie dziennym

Z pozostałych tematów: 1. W piątek po sesji poinformowano, że złożono wniosek o wpisanie do wykazu pracy Rady Ministrów projektu transformacji energetyki , a działania związane z wydzieleniem aktywów węglowych z Tauronu, PGE i Enei powinny zakończyć się w 2022 r. 2. Tarcza branżowa została rozszerzona i przedłużona na marzec i kwiecień.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forum spółek giełdowych | index dow jones | notowania orlenu | analiza giełdowa | akcje jsw forum |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here