Naga MarketsZakończenie tygodnia przyniosło wzrostowe odreagowanie poprzedzającego spadku czemu sprzyjała znacząca poprawa nastrojów na giełdach zachodnioeuropejskich. Na wykresie dziennym pojawiła się formacja harami, jednocześnie zostało potwierdzone wsparcie w obszarze ok. 1640 pkt. określone wsp. 38,2% z wcześniejszej, marcowo lipcowej fali wzrostowej. Dla podstawowych wskaźników AT uwagę zwracają pozytywne dywergencje jakie pojawiły się na RSI.

Notowania FW20 są w strefie oporu minimum z ostatniego wtorku

Wśród spółek indeksu bazowego większość podmiotów zyskiwała na wartości, największy pozytywny wpływ na indeks wywarły wzrosty cen akcji DINOPL oraz ALLEGRO. Te pierwsze zbliżają się do swojego tegorocznego i historycznego maksimum. Wzrostowe odreagowanie miało także miejsce w sektorze paliwowym i bankowym, których subindeksy WIG Banki i WIG Paliwa zniżkowały wcześniej 6 sesji z rzędu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na diagramie 60-min notowania FW20 są w strefie oporu minimum z ostatniego wtorku. Wcześniej jako wsparcie zadziałały wsp. Fibonacciego z ostatnich korekt wzrostowych. Kształt popołudniowych świec ze skracającymi się korpusami oraz wydłużonymi cieniami podkreśla problem z utrzymaniem wzrostowego impetu.

Zmiana notowań kontraktów terminowych, zwłaszcza na indeksy amerykańskie, implikuje lekko spadkowy / neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe dane o wynagrodzeniach i zatrudnieniu w sektorze przedsiębiorstw.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here