Naga MarketsDino Polska: akcje spółki zyskały 2,5 procent. Indeks WIG20 odnotował lekką przecenęW przeddzień prawdopodobnie najważniejszego wydarzenia bieżącego tygodnia – wystąpienia prezesa Fed Jerome’a Powella na sympozjum w Jackson Hole kluczowe indeksy zarówno amerykańskie, jak i europejskie odnotowały lekką korektę. Najważniejszym pytaniem, które dziś zadają sobie inwestorzy jest to czy prezes Fed zapowie ograniczenie programu skupu aktywów, do czego zachęcają m.in. jastrzębio nastawieni członkowie Rezerwy Federalnej. Z pozostałych tematów – prezydent USA Joe Biden nie zmienił zdania w sprawie wyjścia wojsk z Afganistanu po zamachu w Kabulu.

Dino Polska zyskało wczoraj 2,5 procent.

Krajowy indeks WIG20 (-0,7%) również odnotował wczoraj lekką przecenę, choć po godzinie 15 wyszedł nawet chwilowo na plus, jednak druga fala wyprzedaży sprowadziła notowania indeksu w okolice dziennego minimum. Wśród blue chipów sesję powyżej kursu odniesienia zakończyły jedynie walory Dino (+2,5%), CD Projekt (+1,5%), Allegro (+0,6%), Tauron (+0,5%) i JSW (+0,5%), a najmocniej potaniało LPP (-3,2%).WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

Wyjątkowo silnie na tle globalnych indeksów zachowały się średnie spółki z indeksu mWIG40 (+0,4%), który zyskuje już 5 sesję z rzędu. Do pobicia swojego historycznego maksimum z 2007 roku indeks średnich spółek potrzebuje jeszcze wzrostu o ok. 12%. Na czwartkowej sesji do wzrostów indeksu najmocniej przyczynił się AmRest (+7,7%) i Millennium (+4,6%). Inwestorzy pozytywnie przyjęli wyniki wspomnianej sieci amerykańskich restauracji.

Najsłabszym walorem w indeksie był Biomed-Lublin (-3,9%), który ma problem z trwałym wybiciem powyżej okrągłego poziomu 10 zł od maja br. Bez większych zmian sesję zakończył indeks małych spółek sWIG80, w którym liderem wzrostów został PZ Cormay (+4,3%), a drugi dzień z rzędu największy spadek odnotował Getin Holding (-5,8%).

Z pozostałych informacji: 1. Tauron w raporcie z I półrocze utworzy odpisy, które szacunkowo obniżą skonsolidowany wynik netto o 944 mln zł. 2. Budimex i PKP PLK zawarły umowę o wartości 587 mln zł netto. 3. Wyniki 11 bit studios za II kw. zaskoczyły pozytywnie analityków – spółka miała 9,7 mln zł zysku netto wobec konsensusu 4,8 mln zł. Wyniki były wyraźnie lepsze niż zakładano w budżecie na ten okres. Spółka jest szczególnie zadowolona z wyników sprzedaży „Frostpunka”, druga część tytułu została zapowiedziana w trailerze 12 sierpnia br. 4. Astarta rozpoczyna przegląd opcji strategicznych, rozważy m.in. pozyskanie nowego inwestora.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here