Naga Markets

SPiątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych już za nami. Okazuje się, że sentyment na warszawskim parkiecie był dziś niezwykle optymistyczny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na GPW wzrósł dziś bowiem o 1,71 proc.

  • Aż 17 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w piątek na wartości
  • Zaledwie 3 z 20 spółek z WIG20 traciło w piątek na wartości

Dino liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 aż 17 zyskiwało a zaledwie 3 traciły dziś na wartości. Największe wzrosty dostrzec można było na notowaniach Dino, którego akcje wzrosły w trakcie piątkowego handlu o 6,23 proc.Po czerwonej stronie tego zestawienia znalazły się natomiast notowania Orange, CCC i Cyfrowego Polsatu.

Źródło: Stooq

Aż 53 proc. spółek z GPW zyskiwało w piątek na wartości

Największe obroty w trakcie środowego handlu odnotowano na akcjach Allegro. Warto zwrócić uwagę, że były one ponad pięciokrotnie wyższe niż na jakiejkolwiek innej spółce.

Warto także zwrócić uwagę, że aż 53 proc. spółek notowanych na warszawskim parkiecie zyskiwało dziś na wartości, a jedynie 32 proc. odnotowało spadki. Notowania 15 proc. spółek zakończyły natomiast sesję bez większych zmian.

Źródło: bossa.pl

Akcje Dino coraz bliżej ATH

Spoglądając na notowania Dino zauważymy, że akcje spółki wzrosły dziś o 6,23 proc. powiększając tym samym trwającą od trzech dni aprecjację do ponad 13 proc. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, cena akcji Dino mogłaby przekroczyć barierę 243 zł i znaleźć się na najwyższym poziomie w dotychczasowej historii notowań spółki na GPW.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykuł4 spółki z rekordem notowań w piątek. Akcje XTB zyskiwały na zamknięciu 10,6%!
Następny artykułBlok po 22 – 16 października 2020: EUR/USD, GBP/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here