Naga MarketsDino to wiodący gracz w segmencie supermarketów proximity w Polsce.

dino
źródło xStation 5

Notowania spółki udanie rozpoczęły swój udział w głównym indeksie warszawskiego parkietu, wyznaczając nowe historyczne maksima. Zwyżka nie powinna dziwić, biorąc pod uwagę, że firma dostarcza praktycznie samych pozytywnych informacji, głównie wyników finansowych. Niedawno opublikowany raport roczny potwierdza tę tendencję. Ponad 307,5 mln zł zysku netto na tle 213,6 mln zł zysku przed rokiem robi wrażenie. Zysk operacyjny rósł o 41,5%, a maże o ponad 7%. Zysk w ujęciu EBITDA sięgnął niemal 140 mln zł co oznacza wzrost aż o 37%. Dużo wyższe były także całoroczne przychody. Generalnie spółka poprawia wyniki we wszystkich segmentach z raportu na raport.

Kluczowe jest także to, że potencjał do rozwoju jest nadal bardzo duży. Warto pamiętać, że spółka cały czas otwiera nowe sklepy, a postawiony cel 1200 marketów chce osiągnąć rok wcześniej niż pierwotnie planowano. Patrząc na mapę obecności sieci Dino, widać wyraźnie, że spółka nadal jest nieobecna w wielu województwach, stąd też jeszcze spory potencjał do dalszego wzrostu. Spółce nie zaszkodził także zakaz handlu w niedzielę, wzrosła bowiem średnia kwota paragonu. Obecny impuls wzrostowy swoim zasięgiem już osiąga zasięg poprzedniego, wydaje się, że za jakiś czas będzie można więc spodziewać się choćby niewielkiej korekty.

Czytaj także: Przegląd komunikatów GPW – PZU, Eurocash, Torpol

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here